anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare abonament + telefon

Deedee13
Junior
Buna! In doua luni imi expira perioada contractuala actuala si doresc sa renegociez contractul, mai exact sa modific abonamentul la unul mai mic si sa mi se ofere si un telefon nou la un pret ok, in caz contrar ma gandesc sa schimb operatorul. Ce sugerati? Sa discut telefonic cu un ofertant sau sa merg direct in magazin? Si se poate modifica contractul mai devreme cu cele 2 luni? Multumesc!
16 Răspunsuri 16

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Deedee13!!! Poți negocia și acum, dar zic sa mai ai răbdare 2 luni, sa fii și mai atractivă pt cei care se ocupa de retenție. Peste 2 luni suni la 300, ceri o ofertă pe baza nevoilor tale și baftă la negocieri! 🙂

Deedee13
Junior
Am sunat si astazi, dar mi-au facut o oferta de toata jena...iar cand le-am zis ca o sa iau in considerare migrarea la alta retea, mi s-a raspuns: ,,cum doriti dumneavoastra!,, Sunt foarte dezamagita de modul lor de a-si loializa clientii....

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu am scos prețuri mai bune de la alte magazine fizice decât Orange Shop sau din Magazinul online, unde trebuie urmărite constant ofertele la anumite categorii de telefoane. Acum, fiecare cu părerea lui, dar dacă vrei să te portezi la alții, va trebui să o faci din doi în doi ani, pentru că toți au oferte mai bune doar la portare și apoi sunt de toată jena. Important este să vezi ce ți se oferă din mai multe surse, adică de la Ofertări, din magazinele fizice și magazinul online, așa cum spuneam și să alegi ce este mai bine sau portarea, evident. Succes!

Deedee13
Junior
Am fost si la Orange Shop si mi-au zis ca ei nu imi pot modifica abonamentul la cat vreau eu si sa sun la 300...plimbat degeaba ca sa zic asa...nu am decat sa mai astept si sa vad daca imi ofera ceva ok pana la expirarea contractului, altfel prefer sa trec la prepay.

Vio73
#StarMember
Poți încerca și la alte magazine Orange, în afară de Shop-uri!

Deedee13
Junior
Rectific, la Orange Store am fost.

mihai_13
Maestru
Deedee13 NU iti prelungii abonamentul la "300" relatii cu clientii - du-te tu intr-un sediu Orange sau o poti face chiar tu din "contul online" poti simula foarte usor ce abonament poti avea pe urmatoarele 12-24 luni si telefoane in rate https://www.orange.ro/magazin-online/telefoane/samsung-galaxy-a52s-5g-128gb-dual-sim-black

Deedee13
Junior
Pai am fost si mi-au spus ca ei nu imi pot modifica abonamentul...eu am un abonament de 30 euro si as vrea sa il modific la un 10-12 euro maxim, iar cei din store mi-au zis ca nu pot sa imi modifice ei abonamentul atat de mult si sa sun eu la 300 sa vad ce oferta imi fac cei de acolo...

mihai_13
Maestru
intra din contul tau online si poti modifica cum vrei abonamentul - incearca nu pierzi nimic 🙂

Deedee13
Junior
Inca nu mi s-a terminat perioada contractuala, peste 2 luni se termina, si din cont nu ma lasa sa-mi modific abonamentul decat cu o optiune la fel de scumpa sau mai scumpa...ideea era sa mi renegociez mai devreme contractul si sa obtin o oferta care sa fie ok pentru mine.

mihai_13
Maestru
Deedee13 "normal" poti face de pe acum modificarea de abonament - ciudat este ca nu te lasa sa accezi la un abonament mai mic ca valoare ! eu am facut mereu modificari din contul meu online (poti face modificari in ultimele 6 luni de contract-scrie la carte :)) ) oricum sa fii foarte ATENTA cand "negociezi" cu "ei" la 300 - daca se poate inregistreaza convorbirile

delfinas
#StarMember
Deedee, ți-am zis sa ai răbdare cel puțin 2 luni și atunci vei putea negocia mai bine. În plus, ar trebui să-ți reduci abonamentul cât mai mult, conform nevoilor tale, iar telefonul ia-ți-l in rate din altă parte. Nu mai merită să ai abonament, mai ales unul scump, doar ca să iei un telefon, aparent, la un preț bun.

Deedee13
Junior
Delfinas, deci vreau sa-ti spun ce oferta mi-au facut, imi venea sa rad :))) la modificare de abonament la 10 euro cat vreau eu, mi-au dat 20 gb de net....mi se pare penibil, le-am zis ca mai bine trec in sistem prepay si am totul nelimitat decat sa accept abonamentul ala...pana si la Digi la abonament de 3 euro ai totul nelimitat...serios....

delfinas
#StarMember
Da, și o cartela Prepay e ok. Mai așteaptă până trec 2 ani și o zi, poate apar noi oferte la abonamente, mai ales în magazinul online....se mai oferă niste trafic de net in plus... 😉