anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mai are cineva abonament REÎNCĂRCABIL?

Abonat
Explorator entuziast
Pe la începuturile mele contractuale cu Orange am avut un abonament reîncărcabil (acum vreo 15ani).
-
S-a scos demult din oferta comercială...dar sunt curios dacă mai are cineva activ acel tip abonament?
-
Puteți activa pe el opțiunile astea fantastice de 5 EUR cu zeci de GB de net? 🙂
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Aceste abonamente nu mai sunt disponibile in oferta comerciala. Abonamentele de acest tip pot fi folosite doar de clientii care le-au activat anterior. Asa cum au mentionat si ceilalti membri, o alternativa poate fi abonamentul YOXO care ofera de asemenea o cantitate mare de trafic de date. Optiunea de 5 euro se poate activa pentru vechile abonamente de tip Hibrid, pentru clientii care inca le mai detin.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember
Salut! Din ce știu, acel tip de abonament reîncărcabil mai era folosit de unele magazine partenere, de exemplu când doreai sa îți schimbi cartela SIM daca era deteriorata (ultima data am auzit despre asemenea abonament acum 2 ani, la Euro GSM), acum Orange l-a înlocuit cumva cu YOXO.

FLo1
#StarMember
Orice tip de abonament ar fi existat, in ultimii 2-3 ani reteaua numarul 1 le-a schimbat dupa bunul plac pentru maximizarea profitului propriu si nemultumirea clientilor sai. Motivul este lesne de inteles: vrei mai scump .. te asteptam. Vrei mai ieftin... cauta in alta parte. Cu toate acestea serviciile au ramas aceleasi, calitatea semnalului in plina metropola nu este deloc diferita cu cea din antichitatea diALOg-ului, dar ambalajul ofertei s-a schimbat chiar lunar, nu anual. Doar cine observă.... vede.

FaraUnID
Campion certificat
Slabe sanse sa mai existe posesori de abonamente reincarcabile. Acei clienti au fost repozitionati in mod automat pe un pachet din oferta comerciala. Cum s-a mentionat deja exista Yoxo si exista abonamentele de tip SIM ONLY unde perioada minima contractuala este de 30 zile, iar resursele sunt net superioare unui abonament incheiat acum 2 - 3 ani.

Salut, Aceste abonamente nu mai sunt disponibile in oferta comerciala. Abonamentele de acest tip pot fi folosite doar de clientii care le-au activat anterior. Asa cum au mentionat si ceilalti membri, o alternativa poate fi abonamentul YOXO care ofera de asemenea o cantitate mare de trafic de date. Optiunea de 5 euro se poate activa pentru vechile abonamente de tip Hibrid, pentru clientii care inca le mai detin.

Geo_15
Începător
Buna Poți folosi aplicați Yoxo, funcționează ca acea cartela de care ai spus. Practic îți poți configura propria oferta după cum dorești. De exemplu la doar 29 de lei ai 60Gb. Când nu îți mai dorești acest lucru te poți întoarce pe abonament fără a-ți pierde vechimea acumulata și benefiicile. Sper ca ți-a fost de ajutor răspunsul meu!