anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet foarte slab

Cyupry
Vizitator

Internetul la telefon foarte slab! Știți ce se întâmplă?

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember

Salutare!

Probabil vreo congestie sau defecțiune in zona in care te afli. Încearcă un restart și dacă persistă problema, fă o sesizare din secțiunea  Contact .

Baftă!

Las-o balta cu congestia. Au redus viteza de transfer pe date mobile. In 4G daca sunt benzile 7, 8 sau 20 oferă viteze mici 15- 20 mbps. 

Daca faci sesizare îți spun: daca este 1,5 mbps 4G este cea mai buna viteza. Doar duc clienți cu zăhărelul 😂

Mi-e silă de cate răspunsuri de genul am primit de la N consultați. De asta am ales sa portez Nr in alta rețea mobilă.

SilviuStefan93
Vizitator

La fel și la mine. Internetul mobil merge deplorabil. M-am portat de la Vodafone la Orange acum o săptămână, dar în 6 ani de Vodafone, internetul mobil a mers impecabil, fie că vorbim de 4G sau 5G.
De o săptămână de când sunt la Orange, internetul mobil merge groaznic, durează 10-15 secunde să se încarce o pagină web, videoclipurile pe YouTube nici nu le pot urmări în mai mult de 480p.
Și sunt sigur că nu poate fi vorba de performanța telefonului, întrucât am și o cartelă prepay Vodafone, cu internet 5G și, în continuare, merge impecabil și totul se încarcă instant.

Silviu Stefan, bun venit in Comunitate!!!
In ce zona se manifesta problema?

Iași, chiar în oraș. Poate dacă eram la sat aș fi zis, dar sunt în oraș

delfinas
#StarMember

Cyupry, bun venit in Comunitate!!!

De cand si in cezona se manifesta problema?