anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Downgrade in afara perioadei contractuale

GabriD
Junior

Hey, comunitate!

Cum trebuie sa procedez, care sunt pasii, pentru a reusi sa reduc abonamentul actual de 17eur la oricare altul cu valoare sub 10?

Incerc s-o fac online de cca 2 luni, fara succes, alternativa fiind sa migrez in alta retea/cartela

Multumesc 

1 Soluţie acceptată‚

Cu un apel la 300 sau cu o vizita intr-un Orange Shop sigur cred ca o reusesti sa scazi din pret avand in vedere ca ai atatia ani in retea. In familie am pe cineva cu 21 de ani vechime si momentan are abonament de 8 euro. Deci cred ca se poate. Succes si asteptam vesti.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

And04
Senior

Salutare, @GabriD 

Ne poti spune ce vechime ai in retea?Daca ai trecut de perioada minima contractuala ma gandesc ca daca suni la 300 si iei legatura cu un operator, poate reusesti sa beneficienzi de un abonament mai mic(daca il prelungesti).

O alta varianta ar fi migrarea la cartela PrePay sau YoXo insa nu stiu cat te avantajeaza acest lucru.

Vechime - 14 ani, am iesit din perioada contractuala de peste 6 luni

Incerc, din nou, la 300, merci.

Cu un apel la 300 sau cu o vizita intr-un Orange Shop sigur cred ca o reusesti sa scazi din pret avand in vedere ca ai atatia ani in retea. In familie am pe cineva cu 21 de ani vechime si momentan are abonament de 8 euro. Deci cred ca se poate. Succes si asteptam vesti.

A functionat, cumva, am semnat pe 8€/12 luni.

Va multumesc!

Perfect! Ma bucur ca ai reusit sa rezolvi! Zi faina!

Felicitări, ai obținut o ofertă foarte bună!!!

delfinas
#StarMember

Gabri, bun venit in Comunitate!!!

Ai incercat sa suni la 300 sau sa mergi într-un magazin Orange?

Daca ești în afara perioadei contractuale, poți cere o negociere pentru o ofertă așa cum ți-o dorești tu.

Daca aveai un abonament de maxim 15 euro, puteai beneficia de oferta de Crăciun pt Smart Plus 15 la jumătate, adică la 7.5 euro/lună.

I know, asta ma intriga si pe mine, vreau oferta de Craciun dar am ghinionul sa fiu agatat intr-un abonament expirat de 17 euro.

Da, din păcate, nu te incadrezi pt acea ofertă, așa că trebuie să te adresezi direct la 300 sau la un Orange Shop sau Store.

Din păcate nu este adevărat. Eu am Smart 15 ieșit din perioada contractuală și nu pot obține reducerea. Iar cei de la departamentul ofertare nu o pot oferi.

Oferta e strict online, ai incercat in magazinul online,@Elder?

Evident.

@Elder, ai incercat sa faci o simulare in MyOrange?

Desigur. Pe abonament de 6€ merge dar pe cel de 15 nu. Repetat. Încercat de pe mai multe dispozitive cu Android și Windows.