anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca prelungesc contracul in magazin pot cumpara un telefon la pretul de pe site?

seby_3
Începător
buna seara, daca mi prelungesc contracul in magazin pot cumpara un telefon la pretul de pe site?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Salut! Nu se poate sa îți prelungești abonamentul in magazin și să îți cumperi telefon de pe site, pentru că sunt două entități diferite, administrate de Orange: una e magazinul online, și cealaltă este reprezentata de magazinele fizice. Odată abonamentul încheiat în magazinul fizic, se încheie procedura de achiziție și în online, și datele tale de comanda sunt transferate automat și nu mai poți face modificări. De altfel, si ofertele pot fi diferite (magazin fizic vs. online). Ai vreo reticenta in privința magazinului online?

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Vio73
#StarMember
Salutare! Teoretic da, dar online sunt mai multe reduceri legate și de triplarea punctelor thank you. Cel mai bine este să mergi la fața locului și să întrebi și poate ajungi pe aproape.

Razvan
#StarMember
Cel mai probabil nu vei putea achiziționa un telefon online, după ce vei fi prelungit abonamentul în Orange Shop, după ce am vrut să fac același lucru ca și tine și am renunțat la idee. Cel mai bine prelungești abonamentul online sau la telefon, după ce faci o cerere de contactare a departamentului de retenție, fie prin secțiunea Contact din My Orange sau apel la 300. Succes! Să ne ții la curent.

teacher_
#StarMember
Salut! Nu se poate sa îți prelungești abonamentul in magazin și să îți cumperi telefon de pe site, pentru că sunt două entități diferite, administrate de Orange: una e magazinul online, și cealaltă este reprezentata de magazinele fizice. Odată abonamentul încheiat în magazinul fizic, se încheie procedura de achiziție și în online, și datele tale de comanda sunt transferate automat și nu mai poți face modificări. De altfel, si ofertele pot fi diferite (magazin fizic vs. online). Ai vreo reticenta in privința magazinului online?

ceacanaule
Junior entuziast
da poti cumpara dar fi atent sa nu te traga in piept