anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot recupera un număr de telefon pierdut, fiind nealocat altei persoane încă

Gmitrovschi_Flo
Începător
Buna ziua, sunt curios daca poate sa mă ajute cineva. Am pierdut un număr de telefon pe care l-aș dori înapoi. Chiar ieri am vorbit pe chatul live și mi s-a spus că numărul nu a fost alocat in alta parte momentan (încă dețin cartela ) pt mai multe detalii daca ar putea cineva cauta las codul de client aici 0808227037. Mi s-a spus sa incerc peste 30 zile dar în acest timp numărul ar putea fi dat in alta parte. Mi s-a spus că nu se poate face nimic în momentul de față. As fi dispus să și plătesc doar sa pot recupera numărul de telefon. Credeți că mă puteți ajuta ?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Florin, Atunci cand un numar se inchide si nu mai este activ intra intr-o perioada de carantina timp de 2 luni (60 zile), in care nu este dat in folosinta altui titular. Daca se doreste recuperarea numarului in rastimpul de mai sus, fostul titular poate face o cerere de trecere la abonament a numarului respectiv la colegii nostri dintr-un magazin Orange. La momentul depunerii unei cereri de activare abonament, colegii nostri din magazinul fizic fac verificarea numarului in cauza. Daca numarul se dovedeste liber si disponibil pentru a fi utilizat, atunci poate fi activat, pe un abonament nou, la tarif de numar preferential.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

mihai_13
Maestru
cred ca un moderator te va ajuta... - dar pana una alta du-te maine dimineata la un sediu Orange cu simul vechi - si stiu sigur ca poti recupera nr cu un abonament minim facut pe 6 luni...dupa care revii la prepay

Gmitrovschi_Flo
Începător
Din păcate nu sunt in țară , nu am aceasta posibilitate, și chiar am nevoie de cartela .

Razvan
#StarMember
In acest caz, nu prea ai ce face, decat să te prezinti personal. Nu se pot face abonamente online, cu livrare sim peste graniță.

mihai_13
Maestru
trimite simul in tara cuiva de incredere sa faca ce ti am scris mai sus ( va face abonament si recupera numarul pe numele lui dupa care iti va trimite simul tie - dupa un timp va ceda abonamentul si numarul dorit pe numele tau ) alta solutie nu este ...

Gmitrovschi_Flo
Începător
Mulțumesc , o sa incerc sa vorbesc cu cineva, îți doresc o zi buna 🙂

Salut, Florin, Atunci cand un numar se inchide si nu mai este activ intra intr-o perioada de carantina timp de 2 luni (60 zile), in care nu este dat in folosinta altui titular. Daca se doreste recuperarea numarului in rastimpul de mai sus, fostul titular poate face o cerere de trecere la abonament a numarului respectiv la colegii nostri dintr-un magazin Orange. La momentul depunerii unei cereri de activare abonament, colegii nostri din magazinul fizic fac verificarea numarului in cauza. Daca numarul se dovedeste liber si disponibil pentru a fi utilizat, atunci poate fi activat, pe un abonament nou, la tarif de numar preferential.