anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot anula un sms trimis din greseala?

MirelaT
Începător

Buna.

Cum pot anula un sms trimis din greseala daca persoana nu l-a primit, pentru ca nu are semnal la telefon? Eu sunt la abonament.

Multumesc de raspuns!

1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

Salut!

Nu ai cum anula trimiterea sms-ului clasic. Imediat ce va avea semnal, il va primi.. nu te-ar fi ajutat nici daca tu l-ai fi sters intr-o secunda, asa ca poti trimite un alt sms cu scuze ca ai gresit destinatarul. 

 

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Din câte știu, dacă este simplu SMS și este deja trimis, nu prea se poate anula.

Doar dacă ar fi fost ceva din aplicații, gen wathapp, etc.

Baftă!

MCostel
Cunoscător

Daca l-ai trimis prin Google messeges nu îl poți șterge.

Odată ce va avea semnal va primi mesajul.

Există unele aplicații care pot șterge in anumite condiții.

Jay
Campion certificat

Salut!

Nu ai cum anula trimiterea sms-ului clasic. Imediat ce va avea semnal, il va primi.. nu te-ar fi ajutat nici daca tu l-ai fi sters intr-o secunda, asa ca poti trimite un alt sms cu scuze ca ai gresit destinatarul. 

 

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Dacă nu se conectează la rețea în următoarele 72 ore (adică 3 zile), poți să nu-ți faci griji.

https://www.orange.ro/help/arhiva/telefoane-hardware/care-este-perioada-de-valabilitate-a-mesajelor-...

 

Razvan
#StarMember

Salutare! Dacă în câteva zile, persoana nu se conectează la rețea ca să primească sms-ul, vei primi pe telefon o notificare că sms-ul nu s-a trimis. Dacă la whats app și telegram ai posibilitatea să ștergi ceea ce ai trimis, la sms încă nu se poate acest lucru și pentru destinatar. 

svetalex
Maestru

Dacă ai iPhone poți anula trimiterea unui mesaj timp de cel mult 2 minute după trimiterea acestuia.

  1. Deschideți aplicația Mesaje pe iPhone.

  2. Țineți apăsat pe balonul mesajului, apoi apăsați pe Anulați trimiterea.

    O notă care confirmă că ați anulat trimiterea mesajului apare în ambele transcrieri ale conversației: a dvs. și a destinatarului.

Anularea trimiterii elimină mesajul de pe dispozitivul destinatarului.

Dacă trimiteți mesaje unei persoane care nu utilizează iOS 16, iPadOS 16, macOS 13 sau versiuni ulterioare, mesajul inițial rămâne în conversație. Atunci când anulați trimiterea unui mesaj, vi se aduce la cunoștință faptul că destinatarul ar putea vedea în continuare mesajul inițial în transcrierea mesajului.

Pentru telefoanele cu Android o.s. nu am găsit informații

Pololică
#StarMember

Ca o completare pentru evitarea pe viitor de situatii similare: poti seta ca SMS-urile sa fie transmise cu intarziere. Folosesc un Huawei Nova 8i (fara GMS) si am setarea de a intarzia cu 6 secunde trimiterea sms-urilor.Daca te prinzi in cele 6 secunde ca nu trebuia sa trimiti acel SMS, poti sa anulezi trimiterea inainte de a se trimite.

Nu stiu la IOs sau la telefoanele cu GMS (desi am senzatia ca implementarea este in Android, nu la HMS sau GMS).

Miha_Z
#StarMember

Buna. Daca ai trimit sms n-ai cum sa-l anulezi. Nu e ca la whatsapp, unde daca nu a fost citit, sa ai posibilitatea de a-l sterge.