anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum intru in legatura cu un operator?

mihai_87tk
Junior

  Buna ziua,

Cum as putea intra in legatura cu un operator “uman”?Nu “Gia-orgia”.

 Am apelat ce se putea apela, nici macar o sansa,am intrat si pe chat,degeaba,astept de 3-4h si nimic.

   Bataie de joc mai mare ca la orange nu am intalnit.Nu va contactez de drag,doresc sa reziliez un contract. 
   Nu pot ajunge momentan in vreun magazin orange asa ca incerc telefonic, dar surpriza operator online nu exista.penibile serviciile voastre.

    

 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Daca esti client Orange Romania (nu OROC), poti sa iei legatura cu un consultant pe chat-ul Djingo. Pentru transfer la operator, trebuie doar sa scrii: "transfer operator".

De asemenea, poti apela serviciul Relatii Clienti la 300 (din Orange sau OROC), ramura 1-1-1-0.

De asemenea, ai aici metodele de contact in scris, atat pentru ORO cat si pentru OROC.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Daca esti client Orange Romania (nu OROC), poti sa iei legatura cu un consultant pe chat-ul Djingo. Pentru transfer la operator, trebuie doar sa scrii: "transfer operator".

De asemenea, poti apela serviciul Relatii Clienti la 300 (din Orange sau OROC), ramura 1-1-1-0.

De asemenea, ai aici metodele de contact in scris, atat pentru ORO cat si pentru OROC.

Client Orange

De la ora 12:55 am cerut pe chat transfer operator,este ora 17:37, sa ma asept sa intre operatorul?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ai intrat de pe laptop/desktop (link-ul de mai sus) sau de pe telefon (din aplicatia My Orange)?

Client Orange

Din aplicatie am intrat.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Daca poti, incearcă te rog de pe site. Ai link-ul mai sus. 

Client Orange

Încearcă la telefon, dar va trebui să depui cerere de reziliere din secțiunea Contact ( pentru Orange Romania):

https://www.orange.ro/contact/

Sau pentru OROC,  la adresa de email rezilieri@orange.com, unde trebuie să trimiți o cerere scrisă, copie CI a titularului cu mentiunea: "sunt de acord cu furnizarea acestei copii către Orange Romania Communications S.A.", semnatura și data.

Multă baftă!

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu intru așa : 300 sau 0374300300, apoi 1-1-1-0, chiar dacă îmi spune de nu știu ce oferte. Mă întreabă Gia despre ultimele 6 cifre din CNP și apoi intru în legătură cu ei. Reușesc rapid mai mereu!

Baftă multă!

Blue12
Senior

Buna.

Ca sa intri in legatura cu un operator faci asa cum au spus si ceilalti membri de forum: apelezi 300 sau 0374300300, apoi 1-1-1-0.

Totusi, nu stiu ce vei rezolva daca vorbesti cu un consultant pentru reziliere, cred ca e necesar sa depui o cerere in acest scop