anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum anulez un abonament de mobil

Niculina36
Junior

Buna ziua!

Anul trecut în luna martie am fost sunat de un reprezentant pentru prelucrarea abonamentului de telefon fix.

Am acceptat neștiind că pe lângă asta se strecoară SI un abonament de telefon mobil.

Vreau sa fie reziliat. Cu pensia mea abia dacă reușesc să plătesc telefonul fix dar doua abonamente.

Va rog să mă ajutați în acest sens.

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Puteți să sunați la 0374300300 sau mergeți la un magazin Orange sau pe pagina de Contact.

DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember

Niculina, bun venit in Comunitate!!!

Abia acum ați observat că aveți acest abonament de mobil?

Ce abonament aveți? Dv puteți renunța la abonament acum, dar, dacă ați primit ceva reduceri la prețul abonamentului și/sau la cel al telefonului, va trebui sa plătiti diferența pentru lunile rămase din perioada contractuală.

Mulțumesc pentru promptitudine!

Acum am observat si nu cred că observăm daca nu eram nevoită sa dau factura băiatului pentru a face el plata.

A instalat aplicația si a observat că dețin doua abonamente.

Precizez că am 86 de ani si am scutire la abonament cf Legii 118.

De fapt abonamentul este gratuit plătesc doar convorbirile ce depășesc abonamentul.

Așa a fost de când am instalat telefonul.

Câteva luni am vorbit mai mult la telefon din cauza unor probleme de familie SI am crezut că asta e motivul, dar acum că s-au rezolvat probele nu mai vorbesc si cu toate astea abonamentul depășește 40 lei deși 250 lei este scutit.

Ce pot sa fac?

Deci nu am nici o reducere SI nici telefon

Mulțumesc!

Rugaminte: contactati Relatii Clienti (telefon: 300). Preluand Telekom, Orange ar fi trebuit sa preia si contractele cu alte beneficii legale (presupun ca numarul este de pe vremea Romtelecom).

Bună ziua!

Din câte observ, cred că este vorba de fostul Telekom!

Pentru a cere rezilierea, ai toate detaliile aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-romania/anulare-contract-orange-romania-communication-...

Sper să reușești!

Baftă! 

Daca nu ați primit nici o reducere, atunci cereți rezilierea unuia din contracte, ori fixul, ori  mobilul. Eu cred că pe mobil aveți mai multe resurse/minute decât pe fix.

Vreau să păstrez fixul.

Nu știu cum să face cererea de reziliere a mobilului 

Puteți să sunați la 0374300300 sau mergeți la un magazin Orange sau pe pagina de Contact.

DETALII: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81

Pololică
#StarMember

Cum ati vazut ca este strecurat si un abonament de mobil?

Singura varianta este rezilierea abonamentului in plus si plata eventualelor reduceri primite (vor fi in urmatoarea factura de dupa rezilierea abonamentului mobil).

@delfinas  la persoanele fizice, nu se platesc lunile ramase, ci doar reducerile primite pana acum (eventual se adauga reducerile primite la aparatura primita). Doar la firme (PJ) se cer lunile ramase plus beneficiile primite.