anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum activez sau dezactivez serviciul Roaming pentru abonamente?

Miha_Z
#StarMember
Eu sunt pe abonament si m-ar interesa modalitatile in care pot activa si apoi dezactiva roaming-ul. Ma puteti ajuta?
1 Soluţie acceptată‚

Alex_G_
Cunoscător
Activarea/ dezactivarea serviciului de roaming se poate face prin mai multe modalități: ► prin apel gratuit la *100# - ramura Roaming, internațional și mesagerie vocală, subramura Roaming, subramura Activare/ Dezactivare roaming ► din contul tău My Orange, sectiunea Roaming si International ► prin apel la Serviciul Clienți 300 ► chatbot Djingo ► in orice Orange Shop

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Alex_G_
Cunoscător
Poți dezactiva oricând manual serviciul roaming prin apel la 300 sau la *100#, ramura Roaming.

Alex_G_
Cunoscător
Activarea/ dezactivarea serviciului de roaming se poate face prin mai multe modalități: ► prin apel gratuit la *100# - ramura Roaming, internațional și mesagerie vocală, subramura Roaming, subramura Activare/ Dezactivare roaming ► din contul tău My Orange, sectiunea Roaming si International ► prin apel la Serviciul Clienți 300 ► chatbot Djingo ► in orice Orange Shop

Vio73
#StarMember
Cel mai simplu este din My Orange,ramura servicii, apoi de la *100#, prin ChatBot Djingo sau apel la serviciul clienți Orange.

Ciucuras
Cunoscător certificat
In aplicatia my orange ai la mai multe optiunea servicii, dai clik si selectezi roaming si international unde poti bifa activare in caz ca nu ai activat ori dezactivare daca ai activat. Dupa ce ai bifat vei astepta un pic pana va fi acceptata solicitarea ta

Jay
Campion certificat
Eu prefer apel la *100# urmata de tastele 5 - 2 - 3 - 1.. Adica roaming, international si mesagerie vocala - roaming - activare/dezactivare roaming - confirma.. Se mai pot face aceste operatiuni din My Orange sau apel la numarul 300, serviciul clienti..

Vio73
#StarMember
Sunt mai multe modalități. Ideea este că trebuie activat înainte de a ieși din țară.

Miha_Z
#StarMember
Vio73 din cate stiu pentru abonamentele cu roaming inclus se activeaza singur cand treci granita tarii, nu mai e nevoie de activare.