anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

30 gb la reincarcarea prepay de pe un abonament date Net8

nokia6080
Începător
De ce nu se primește bonus 30 gb la reincarcarea de pe un abonament date a unui număr prepay?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, nokia6080! Intr-adevar, la reincarcarea unui cont PrePay de pe abonament, un bonus de 30 GB se acorda daca reincarcarea PrePay se face exclusiv din My Orange cu optiune de minimum 5 euro. Bonusul este alocat pe abonamentul de pe care se face tranzactia de reincarcare cu optiune. Din pacate, insa, abonamentele din portofoliul Net (Net 10, Net 5G 15 si Net 😎 nu sunt eligibile pentru alocarea acestui bonus, asa cum a mentionat si rafa.helper.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Ascary
Campion certificat
Salut Nokia,probabil ca ai reincarcat cu mai putin de 6 euro.

RafaHelper
#StarMember
Salut @nokia6080, ‏‏‎ ‎ Poti primi bonusul daca esti abonat persoana fizica sau daca ai un abonament dedicat antreprenorilor si realizezi o reîncărcare cu o opțiune de minim 5 €, de pe un abonament pentru mobil Orange sau Orange Pro care nu are deja internet nelimitat inclus in abonament sau in optiune. Bonusul se acorda numai pentru reîncărcările din My Orange cu plata pe factura. Bonusul este valabil o lună plus pro-rata, iar dacă abonamentul tău include trafic național și în roaming SEE, poți consuma bonusul și în roaming SEE, conform limitei de consum corespunzătoare. Bonusul este individual și este compatibil cu bonusurile din ofertele Orange Share sau Orange Family. Bonusul nu este compatibil cu abonamentele Business Mobile. ‏‏‎ ‎ Din regulament reiese ca abonamentele de date nu sunt incluse in oferta. Daca pana acum ai primit acel bonus si de aceasta data nu ai primit iti recomand sa intri in legatura cu Orange de aici si cere sa fie verificata aceasta situatie: https://www.orange.ro/contact/

Salut, nokia6080! Intr-adevar, la reincarcarea unui cont PrePay de pe abonament, un bonus de 30 GB se acorda daca reincarcarea PrePay se face exclusiv din My Orange cu optiune de minimum 5 euro. Bonusul este alocat pe abonamentul de pe care se face tranzactia de reincarcare cu optiune. Din pacate, insa, abonamentele din portofoliul Net (Net 10, Net 5G 15 si Net 😎 nu sunt eligibile pentru alocarea acestui bonus, asa cum a mentionat si rafa.helper.

Bună ziua! Azi la sfatul operatorului Orange am căutat să obțin date suplimentare pentru unul din cele 3 numere ale membrilor familiei pe care le administrez. Fiul meu a rămas fără date mobile astfel că soluția pe care operatorul mi-a oferit-o a fost să reîncarc  din MyOange, de pe numărul fiului, un număr prepay cu 5€, urmând ca pe abonamentul fiului să se primească un bonus de 30 Gb. Am făcut reîncărcarea pe numărul prepay, în schimb bonusul nu a mai venit pe abonamentul fiului meu. Menționez că are un abonament Fun 10, iar alegerea acestei soluții a fost strict a operatorului Orange, știind care sunt abonamentele mele. Rog punct de vedere. Multumesc!