anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Serviciile chat messages pe cartela YOXO

Klaudiurad
Începător
Nu pot activa serviciile chat pe cartela yoxo. Folosesc Android messages și când activez chat features din setări îmi scrie "Setting up trying to verify 07xx" și rămâne așa câteva minute după care îmi apare butonul retry. Pe o cartelă de digi am folosit mesajele chat, deci nu e de la telefon. Cartela este una nouă pe care am primit-o prin poștă când am făcut abonamentul yoxo.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Am revenit cu vești bune. Serviciul RCS chat messages este disponibil acum și pentru clienții Yoxo, fără altă opțiune suplimentară. O zi frumoasă tuturor!

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

DanielaH
Moderator
Salut tuturor! Am investigat situațiile legate de chat messages pentru clienții Yoxo cu colegii noștri care se ocupă de serviciul RCS-chat messages. Pentru a asigura funcționarea lui și pentru abonamentele de tip Yoxo este nevoie de o dezvoltare suplimentară. Din păcate nu avem în acest moment un termen de implementare, dar colegii noștri estimează că va fi disponibil în primele luni ale anului viitor.

Ciprian_23
Începător
@DanielaH, mulțumim pentru detalii. Așteptăm și cu mai mult interes noul an 🙂 Sărbători fericite!

DanielaH
Moderator
Am revenit cu vești bune. Serviciul RCS chat messages este disponibil acum și pentru clienții Yoxo, fără altă opțiune suplimentară. O zi frumoasă tuturor!

mihaifpopa
Junior
Pot să confirm că funcționează și pe Yoxo acum. Mulțumim mult pentru update și implementare!