anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Portare numar ce incepe cu 070

Buna ziua! Am o întrebare: a portat cineva număr care începe cu 070? De 2 luni incerc si nu primesc sms... Mulțumesc mult pentru ajutor! 

13 Răspunsuri 13

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Numărul e de Lycamobile? Pare să fie prefix de-al lor. 

În urma cu câteva luni, am înțeles ca erau ceva probleme cu portările din Digi în Yoxo. Sper să nu fi revenit problema. 

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

DA corect, numărul posibil să fie de Lyca, iar în acest caz e puțin cam ciudată situația, Lyca având suport telekom și doar un număr ”de împrumut” în RO.

Lycamobile ☦️

Nu cred ca mai sunt active numerele și s-ar putea să fi trecut la Telekom?(???). Teoretic, numărul nu ar mai trebui să aibă semnal, dar știu că erau ceva probleme cu portările (port out) din Lycamobile. Presupun ca se la faptul că erau virtuali, nu tradiționali, plus că ofereau numere "de împrumut" celorlați clienți Lycamobile atunci când ajungeau aici. 

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Am testat cu câțiva ani în urmă un SIM de Lyca.... de acolo știu. Dar am renunțat la SIM ca să mai pot confirma dacă este funcțional la acest moment. Posibil să fi trecut total la Telekom.

arsradu
#StarMember

Salut,

Iti recomand portare pe Prepay intai si apoi de pe Prepay pe Yoxo. Direct nu pare sa mearga. 

Client Orange

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Salut Andrei. Ce operator de telefonie deține numărul respectiv pe care dorești să-l portezi?

DanielaH
Moderator

@AndreiConstant, vrem să verificăm și noi situația ta împreună cu colegii de la Yoxo.

Din ce rețea dorești să faci portarea? Este abonament sau Prepay? Ne poți trimite în mesaj privat numărul de telefon?

Abonament digi 0701xxxxxx

Mulțumim pentru detalii. Poți relua procesul, te rog? Sau ne poți spune când ai încercat ultima dată, ca să poată verifice colegii?

13:59, no SMS!

@AndreiConstant, poți, te rog, să mai încerci încă o dată? Colegii ne-au spus că acum ar trebui să fie în regulă.

Mulțumim.

Este OK tot! Sunt in drum spre Yoxo... ☺️

Super! Mă bucur. Și mulțumesc pentru confirmare. Te mai așteptăm în Comunitate.

#HaiSăYoxo 😎