anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Google Authenticator

Catalinrcd
Începător

Folosesc Yoxo

Incerc sa folosesc Nr de tel ca sa il adaug oe contul de Google. 

Google nu poate să îmi trimită sms de verificarea 

 

Mai are cineva probleme pe Yoxo legate de Youtube?

12 Răspunsuri 12

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Au fost anumite momente in care nu primeam SMS înapoi.

Încearcă peste câteva ore.

Catalinrcd
Începător

1000025525.jpg

Anonim
Neaplicabil

Daca nu e graba mai poți aștepta o zi.

Pololică
#StarMember

In urma cu ceva timp (cateva luni) nu primeam de la Google codul de activare, iar alteori primeam in cateva secunde, dar nu am numar de Yoxo. Probabil sa fie o problema interna Google.

arsradu
#StarMember

Salut,

Au mai fost probleme cu primirea de SMS-uri de la numere scurte la Yoxo. Din pacate, nu avem o concluzie. Pentru ca in acel caz, problema s-a rezolvat de la sine… Deci, nu pot decat sa-ti recomand sa mai incerci.

Apropos, Google Authenticator nu era o aplicatie care iti genera coduri de acces pentru 2FA? Nu ai si alte metode de autentificare care nu necesita trimiterea/primirea de SMS-uri?

Client Orange

Din păcate orice adăugare de ”număr de telefon” într-o platformă utilizează aceiași metodă, folosind în general SMS-ul sau o validare din aplicație (în cazul în care este instalată aplicație pentru serviciul respectiv). Altfel, chiar dacă numărul este adăugat, el nu poate fi validat, iar în unele situații nici aplicația accesată.

Da, eu ziceam ca poate nu e nevoie sa-l adaugi in primul rand, si sa folosesti metode de login alternative. 🙂 Dar da, in general iti trimite SMS tocmai pentru validarea numarului.

Client Orange

Catalinrcd
Începător

Fara probleme, primesc de pe nr de munca Orange cartela prepay raspuns de la Google. 

Insa daca incerc de pe YOXO efectiv nu merge. 

Mentionez ca nu a fost nr portat. YOXO mi-a dat acest nr nou cand am creat abonamentul.

Cu Vodafone, testat merge.

Nr meu principal este cel de YOXO. E o problema yoxo.

 

A testat un dev de la voi, sau un tester ? va trebuie un cont yoxo dummy sa vedeti daca primiti sms de la Google pe el. E foarte simplu. merge sau nu. 

Daca nu merge, trimite la dev sa repare. Cate mii de conturi yoxo aveti in Romania? Nu pot sa cred ca sunt singurul care incearca sa isi foloseasca nr de tel ptr Google. Cum de nu ati fixuit pana acum acest bug? 

Anonim
Neaplicabil

Din păcate nu dețin yoxo.

Însă pot confirma că pe Orange merge.

De ce nu incerci autentificarea prin SMS prin yahoo.

Doar că sa vezi daca e de la Google.

De cat timp e abonamentul Yoxo?

De mentionat ca noi, cei de aici din comunitate, suntem, in mare parte, clienti ca si tine. Deci, nu exista noi si voi. 🙂 

Client Orange

RafaHelper
#StarMember

Salut @Catalinrcd

Folosești SIM fizic sau eSIM pentru numărul tau?

DanielaH
Moderator

@Catalinrcd, ai mai reîncercat să reiei procesul? Dacă situația mai este de actualitate, ne poți oferi, te rog, numărul de telefon în mesaj privat. Vom ruga și noi colegii de la Yoxo să verifice. Mulțumim.