anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce viteze de internet au abonamentele YOXO?

PRAZ
Începător
De cele mai multe ori, chiar in centrul Bucurestiului, intra reteaua 3G. In fix aceeasi zona, inainte sa fac trecerea de la abonament ME la YOXO aveam 4G.
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
În funcție de tehnologia radio utilizată, Viteza maximă estimată de transfer al datelor poate fi: - HSPA+ Download 19,2 Mbps / Upload 5,04 Mbps; - HSDPA+ Download 38,4 Mbps / Upload 5,04 Mbps; - LTE Download 142,2 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - LTE CA Download 284,4 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - LTE 3CA Download 355,6 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - 5G Download 1200 Mbps / Upload 100 Mbps;

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

FaraUnID
Campion certificat
În funcție de tehnologia radio utilizată, Viteza maximă estimată de transfer al datelor poate fi: - HSPA+ Download 19,2 Mbps / Upload 5,04 Mbps; - HSDPA+ Download 38,4 Mbps / Upload 5,04 Mbps; - LTE Download 142,2 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - LTE CA Download 284,4 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - LTE 3CA Download 355,6 Mbps / Upload 47,5 Mbps; - 5G Download 1200 Mbps / Upload 100 Mbps;

tomaciprian
Cunoscător
Ai efectuat și o resetare a setărilor de rețea de pe telefon? Încearcă și cartela respectivă de pe care s-a făcut trecerea la yoxo și într-un alt telefon.

dnz
Explorator entuziast
FaraUnID LTE 3CA nu mai exsita la Orange deoarece banda B20 se foloseste ca ancora la 5G.

Razvan
#StarMember
Pe 2CA prinzi 380 Mbs. În Sibiu cred că mai este 3CA, că nu au pus 5G. În alte zone ai semnal 4G, sau numai 3G? , că poate este o problemă locală.

Vio73
#StarMember
Exact, pe 2 CA 4g se poate prinde și aproape de 400 Mbps. Nu e ceva în ordine la tine și trebuie să le comunici acest lucru. B 20 (800 Mhz) este folosită preponderent la 4g în țară, cu excepția unor orașe mari unde s-a implementat 5g-ul.

FaraUnID
Campion certificat
Informatiile publicate de mine sunt preluate de pe site-ul Orange sectiunea Termeni si Conditii abonament Yoxo.

PRAZ
Începător
Am resetat setarile de retea, am restartat telefonul (Samsung Note 10+), am mutat SIM-ul intr-un alt telefon (Samsung S9+) si nu am onservat nici-o schimbare/ imbunatatire.

PRAZ
Începător
S-a rezolvat printr-o resetare facuta de Orange.

Vio73
#StarMember
Cam tot acolo era problema. Bine că s-a rezolvat!

George_18
Începător
Subscriu si eu la problema, dar pe un iPhone SE2; ce resetari au facut cei de la Orange?

PRAZ
Începător
Folosește chat-ul din aplicația YOXO. În general răspund repede.

Andrei_53
Începător
Deci sa înțeleg că există 5g pe yoxo?

DanielaH
Moderator
@Andrei, bun venit în Comunitate! Momentan abonamentele Yoxo nu oferă acces la 5G.