anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Administrare abonament YOXO și din My Orange

ClaudiuP_1
Explorator entuziast
Salut,
Știți dacă se poate adăuga un SIM cu abonament YOXO și în My Orange. După activarea abonamentului YOXO, numărul in cauză mi-a fost șters din contul MyOrange și pentru adăugare mi se cere parola Thank You - fiind oprit la acest pas ( deși parola este corecta ) .
Numerele YOXO nu mai pot fi văzute din MyOrange ?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Nu, odată ce ți-ai configurat un abonament Yoxo, administrarea/ gestionarea lui (consum, facturi, plati, extraoptiuni etc.) se face exclusiv prin intermediul aplicației dedicate, Yoxo. Acolo ai interfață web cu Orange prin chat, factura Orange și resursele incluse. De asemenea poți vedea istoricul și consumul în timp real. Daca adaugi numarul Yoxo in My Orange, aici vei putea doar vizualiza acest numar.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Razvan
#StarMember
Nu, odată ce ți-ai configurat un abonament Yoxo, administrarea/ gestionarea lui (consum, facturi, plati, extraoptiuni etc.) se face exclusiv prin intermediul aplicației dedicate, Yoxo. Acolo ai interfață web cu Orange prin chat, factura Orange și resursele incluse. De asemenea poți vedea istoricul și consumul în timp real. Daca adaugi numarul Yoxo in My Orange, aici vei putea doar vizualiza acest numar.

FLo1
#StarMember
@ClaudiuP_1: Un numar Orange nu poate exista in acelasi timp si in MyOrange (ca abonament standard sau prepay) dar si in aplicatia YOXO (ca numar Yoxo). Bineinteles ca procesul nu poate continua intrucat in MyOrange poti adauga doar numere de prepay. Abonamentele apar automat pe cont. Deci pentru numarul tau de telefon trecut pe Yoxo, pentru orice informatie vei consulta aplicatia YOXO in locul aplicatiei MyOrange. Si tot ce ar trebui sa gasesti despre numarul tau, aplicatia Yoxo ti le va prezenta chiar destul de detaliat. Pentru alte nelamuriri revino pe topic cu alte intrebari.

Vio73
#StarMember
Era mai interesant să poată fi administrat și din My Orange, dar asta este!

FLo1
#StarMember
Multi vrem multe, dar cand peste "garbage" vrei sa faci un lucru bun, in timp tot munca in zadar se alege. E mai bine cu o aplicatie noua, pe modelul MyOrange, simplificata si fara linkuri spre continut antic, inutil si imbalsamat (a se intelege "dat cu balsam"). Cu toate acestea nici aplicatia de YOXO nu straluceste. Exemplu: pe o intreaga fereastra imi arata ca am consumat minute si SMSuri NELIMITAT. Fooooarte relevant, desi ar putea sa evidentieze cat valoare concreta din nelimitat am consumat. In fine... asta e la alt topic deja. Dar ca tot veni vorba, un MyOrange construit de la ZERO ar mai simplifica aplicatia si ar reduce erorile cu care multi venim in Comunitate sa le prezentam.... si sunt doar o parte din ele.

Ascary
Campion certificat
Nu cred ca My Orange ar mai trebui incarcat si cu Yoxo. Destul de stufos meniul My Orange,iar daca ar mai fi si Yoxo mi-e teama sa crape de tot :))

ClaudiuP_1
Explorator entuziast
Mi-ar fi plăcut să fie MyOrange integrat cu YOXO. E mai ușor să administrezi mai multe numere de pe un cont MyOrange decât să mergi pe cate un cont separat în YOXO. Pe același tipar sunt separate și OrangeMoney și aplicația de plati prin NFC de la Orange ( ING oferă prin aceeași aplicație ambele funcții ) . Oricât aș fi de fan al aplicațiilor mobile, tot as prefera sa existe o singură aplicație pentru fiecare companie cu care lucrez.

Marinica
Începător
Deocamdata sunt separate. Eu ramasesem cu 3 euro credit pe cartela si nu au putut fi trasferati in YOXO, chiar daca e acelasi numar.