anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] La toate abonamentele YOXO ai 5G+ toată vara!

MihaelaA
Community Manager
Community Manager

Salut!

Avem o veste pentru voi! De astăzi și până la finalul verii (31.08.2024) toți clienții YOXO au acces la 5G+.

Ce este de făcut? 

  • Să aveți un telefon compatibil cu rețeaua 5G;
  • Să aveți setat telefonul să folosească rețeaua 5G;
  • Să fiți în aria de acoperire a rețelei Orange 5G+.

Aici găsiți mai multe detalii.

MihaelaA_0-1718797000684.png

15 Răspunsuri 15

delfinas
#StarMember

O veste f buna pt clientii YOXO!!!

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Super veste pentru toți cei care folosesc acest serviciu!

 

Anonim
Neaplicabil

Trec la yoxo 9 Ron și 10 Giga 5G.🤣

Lăsând gluma la o parte interesant ar fi fost dacă yoxo ar fi oferit permanent accesul la 5G.

RafaHelper
#StarMember

Super mulțumim @MihaelaA!

Revin cu feedback daca apuc acel 5G+

svetalex
Maestru

Sună bine, dar tot nu mă convinge să portez abonamentul de 2 eur de la Digi pentru 10 gb la 5G 🙂

Iti dai seama ca pentru consumatorii de internet, 10GB sunt, de fapt, aperitivul, nu? Daca as avea acces la roaming in cei 9 lei (2E), as trece de la Digi la Yoxo. Ma incadrez cu consumul in cei 10GB.

Pololică
#StarMember

Sa inteleg ca 5G la toate abonamentele Yoxo revine si anul asta?

Razvan
#StarMember

Salut! O veste excelentă pentru serviciul Yoxo. Ca și în cazul abonamentelor, accesul la 5G a fost oferit inițial o perioadă de timp sub formă de promoție. După expirarea duratei promoției, posibil ca accesul la 5G să fie permanent. 

Miha_Z
#StarMember

O oferta buna pentru clientii YOXO. Daca s-ar remedia toate problemele cu care se confruntau, legate de plati si contact, as trece si eu abonamentele si 3 prepay la YOXO. 

claudiupopbm
Începător

Utilizez yoxo pe un Samsung S23 ultra, în Baia Mare. Nicăieri în oraș, nici măcar în centrul orașului, outdoor, telefonul nu primește semnal 5G+, ci doar 5G.

Sunt necesare ceva setări pt 5G+?

Anonim
Neaplicabil

5g plus probabil în 2030

anamaria1412
Începător

Ma bucur , desi era de asteptat . SI anul trecut au facut asa .  Mai nasol ca nu prea am unde sa folosesc , poate in Poiana BV ca in bucuresti .............. 😄 😄 😄 

George16S
Începător

NU este adevarat!!

Indeplinesc toate conditiile cerute, comparat cu alt telefon in Reteaua Orange pe abonament in acceasi zona eu pe Yoxo cu abonament 5G nu am semnal 5G apare mereu 4G, iar pe celalalt telefon apare 5G, rog rezolvati problema pt Yoxo si nu mai mintiti clientii!!@ 

giorgio.romania14@gmail.com

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Ai luat legătura cu serviciul clienți yoxo prin chat pentru a sesiza acest lucru.

Cel puțin în cazul Orange uneori serviciul 5G trebuie activat de către un operator Orange.

https://www.yoxo.ro/help/cum-pot-sa-intru-in-contact-cu-un-operator-pentru-asistenta-yoxo/ 

Poți de asemenea muta cartela din telefonul care recepționează 5G în telefonul nou pentru a exclude situația în care telefonul nou nu ar fi compatibil cu rețeaua 5G.

O seara faina!