anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot cumpara Orange TV Go cu numar de Yoxo?

monaelena
Începător

Am un cont Yoxo și folosesc telefonie și internet. Astăzi am încercat sa cumpăr Orange TV Go și mi s-a spus ca nu este posibil cu nr Yoxo și ca ar trebui sa am un nr obișnuit Orange!? As vrea sa știu dacă sunt abonata Orange de ce nu mi se permite sa plătesc pentru Orange TV Go?!!!!!!😀🤣

1 Soluţie acceptată‚

GeorgianaD
Moderator

Salut, @monaelena ,

Dacă dorești să setezi o plată lunară, pe factură, pentru serviciile Orange TV GO, nu o vei putea face cu numarul tău YOXO. Pe factura YOXO poate apărea doar contravaloarea abonamentului sau a opțiunilor YOXO.

Separat, de pe un abonament YOXO, poți face plăți pentru anumite servicii cu valoare adaugată (parcări, donații, taxă de pod, mesaje la numere cu suprataxă etc.), însă doar dacă achiziționezi opțiunea Credit numere cu tarife speciale care costă aproximativ 30 lei și îți oferă un credit în valoare de 5 euro.

 

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember

Salutare!

Te referi cu contul de yoxo să vezi programele sau ești și abonată la alte servicii Orange?

Dacă ai doar Yoxo, ai acces doar la canalele gratuite:

https://www.yoxo.ro/help/am-acces-la-orange-tv-go-cu-contul-yoxo

Probabil în viitor! 

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Din păcate prin yoxo nu poți achiziționa optiuni Orange tv go.

Îți trebuie cont Orange.

In concluzie momentan Yoxo este și nu este Orange.🤔

1000008714.jpg

FLo1
#StarMember & July's Problem Solver

Dacă te referi la activarea unei opțiuni TV GO ca bonificație din Pinãta Party,  atunci nu e valabilă pentru Yoxo. Dacă vrei să inchei un abonament separat de TV atunci poți utiliza orice număr,  conectarea făcându-se pe baza datelor de abonat TV. 

Anonim
Neaplicabil

Ar fi bine daca ar mai aduce niște schimbări în această campanie pinata party.

Ar putea să mai schimbe premiile.

delfinas
#StarMember

Yoxo e ceva diferit fata de ORO, chiar daca face parte din aceeasi companie mama. E un alt produs, intre abonament si prepay, o strutocamila.

Depinde si ce canale vrei sa accesezi. Daca te intereseaza cele din trustul Intact, platesti un abonament pt Antenaplay.ro. Daca vrei posturi Pro, te abonezi la voyo.ro.

Cum ti-a zis si Vio, ai acces la Orange Tv Go, dar doar la canalele gratuite.

Anonim
Neaplicabil

Toată lumea are acces la canalele gratuite indiferent dacă ești yoxo sau nu deoarece nu este necesara logarea.

GeorgianaD
Moderator

Salut, @monaelena ,

Dacă dorești să setezi o plată lunară, pe factură, pentru serviciile Orange TV GO, nu o vei putea face cu numarul tău YOXO. Pe factura YOXO poate apărea doar contravaloarea abonamentului sau a opțiunilor YOXO.

Separat, de pe un abonament YOXO, poți face plăți pentru anumite servicii cu valoare adaugată (parcări, donații, taxă de pod, mesaje la numere cu suprataxă etc.), însă doar dacă achiziționezi opțiunea Credit numere cu tarife speciale care costă aproximativ 30 lei și îți oferă un credit în valoare de 5 euro.