anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Suspendare servicii satelit înainte de scadența facturii

emanuelRO
Junior entuziast

Deși până pe 21 februarie mai sunt zile,serviciul de satelit DTH a fost suspendat pe nu știu ce motiv,As vrea sa îl aflu!

Pe teritoriul României un parchet de servicii TV are preț diferit funcție de judet? Diferența este 30 euro cenți.Diferenta nu mare ,dar găleata se umple picătură cu picătură,nu-i așa?

1 Soluţie acceptată‚

Sesizarea o poti face pe orange.ro/contact, din partea de jos a paginii, unde scrie "Trimite-ne un mesaj"

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

DanielaH
Moderator

Salut! Îmi pare foarte rău pentru situația ta.

Ne dai, te rog, mai multe detalii? Primești vreun mesaj de eroare/ suspendare pe televizor? În ce localitate ești?

818 dupa ce ma uitam nornal la TV sambata,luni am deschis si al doilea receptor la fel.

Mentionez pe satelitul Hellas se intampla.

am primit si mesajul cu marea solutie tehnica ce urmeaza a fi aplicata.

m-am gandit ca pentru cateva luni sa renunt la ORANGE pana se potolesc cu marea mutare la greci .

localitatea Bucuresti,judetul OLT am doua locatii in Romania

emanuelRO
Junior entuziast

Buna ziua ,primesc mesajul 818 prin satelit mail.

Sunt cu plata la zi si nu vad de ce imi suspendati abonamentul TV,scadenta este pe 21.02.2023

emanuelRO
Junior entuziast

Localitatea este Bucuresti.

DanielaH
Moderator

Mulțumesc pentru răspuns! Vom ruga și noi colegii să verifice situația ta. Îmi poți trimite, te rog, codul de abonat, adresa și un număr de telefon în mesaj privat? 

Pentru Bucuresti,  s-a rezolvat,trebuia sa am active toate receptoarele incluse in abonamente!

Diferenta de un bit poate face totul sau nimic in lumea digitala!

Suni la telefonul 300 si dupa multa rabdare iti spun ca la ei totul e ok!

Receptorul de satelit daca il deconectezi o perioada de la alimentare are nevoie de un timp pentru reactivarea cartelei.

La mine s-a intamplat exact invers: cu receptorul alimentat eram pe un program gen TVR1 si deodata apare codul 818 suspendare pentru neplatasi alte sfaturi.

A mai patit si alcineva asa?

Unde se poate face o sesizare prin e-mail?

Multumesc comunitatii iubitoare de Orange

Sesizarea o poti face pe orange.ro/contact, din partea de jos a paginii, unde scrie "Trimite-ne un mesaj"

058 776 9498 codul meu de abonat,daca foloseste la ceva.

Multumesc! 

Mulțumesc.  Ți-am răspuns în mesaj privat.