anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

SIM receptor satelit in modul CI+

SilviuS72
Junior entuziast
Daca am primit un receptor tv satelit cu cardul aferent, iar intre timp am achizitionat un tv cu receptor digital pentru satelit inclus, pot folosi acel SIM intr-un modul CI+ (pe care, sa zicem, l-as procura aparte) sau trebuie sa schimb si acel SIM? In receptor oferit acel sim e deja decupat, iar pt modul CI+ vad ca nu)
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Acei receptori (TV Box) vin imperechiati cu o cartela care functioneaza doar impreuna (presupun ca la asta te referi cand spui "SIM"). Nu cred ca il poti folosi separat (nu va merge). Cel mai probabil va trebui sa dai inapoi si sa primesti cartela + adaptorul (care formeaza impreuna CI+). Atat adaptorul (ca este tv box, ca este acel adaptor care intra direct in TV), cat si cartela au serii proprii si trebuie imperecheate (cartela + tv box sau cartela + adaptor CI+).

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

Pololică
#StarMember
Acei receptori (TV Box) vin imperechiati cu o cartela care functioneaza doar impreuna (presupun ca la asta te referi cand spui "SIM"). Nu cred ca il poti folosi separat (nu va merge). Cel mai probabil va trebui sa dai inapoi si sa primesti cartela + adaptorul (care formeaza impreuna CI+). Atat adaptorul (ca este tv box, ca este acel adaptor care intra direct in TV), cat si cartela au serii proprii si trebuie imperecheate (cartela + tv box sau cartela + adaptor CI+).