anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Realitatea plus a intrat in grila Orange DTH?

Razvan
#StarMember
La 1 noiembrie, Realitatea TV și-a închis emisia, nu le-a mai fost prelungită licența, în locul ei emite Realitatea Plus. La RDS am văzut că este disponibilă în grilă.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Sunt consumator de știri și urmăream postul Realitatea. Ieri am scanat grila DTH Orange și nu am găsit postul Realitatea Plus. Chiar daca nu a fost băgat încă in grila aștept totuși ca Orange să o facă cat de curând. De asemenea rog și pe alți membri sa scaneze și in caz că îl găsesc sa posteze frecventele. Mulțumesc.

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

Vio73
#StarMember
A intrat Realitatea Pus la poziția 104.

Ascary
Campion certificat
Pe DTH, Vio?

Vio73
#StarMember

Da, pe DTH. Știrea a fost publicată și aici:

https://www.hdsatelit.com/2019/12/realitatea-plus-intrat-in-grila-orange.html

Vio73
#StarMember
Poate fac un efort cei de la Orange și introduc și Digi 24 HD!

Florin_D
Cunoscător certificat
@Vio73, Nu cred ca o sa bage vreun alt operator Digi 24 HD prea curand, sau poate chiar deloc! Oricum Digi 24 au logo de HD si pe SD, ceea ce nu prea este normal, nu au gasit si ei o solutie tehnica ca alea HD sa apara doar pe HD nu si pe SD!?

Vio73
#StarMember
Măcar SD să-l bage, pentru că pe cablu există. Știu, ai dreptate, doar scrie că e HD.

Ascary
Campion certificat
Pe Digi24 il ai pe Focus, in SD. Sper ca Orange tv sa faca un efort si sa il bage in HD.

Lucianx
Începător
Bună! Digi 24 pe Orange TV satelit va întra în grila în viitor... sau nu

Vio73
#StarMember
Am întrebat și eu de mai multe ori și din păcate, mi s-a spus că nu. Nu înțeleg cum pe cablu pot să-l aibă, chiar prin rețeaua proprie de fibră optică și pe satelit, nu se vrea introducerea acestui canal de știri!