anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot să cumpar un Smart TV in rate?

Tina
Cunoscător certificat
Pot achizitioana un SmartTv, prin programul Orange Love si in rate? Ati cumparat televizoare din oferta Orange? Ce sfat imi dati?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Poti achizitiona un SmartTV in rate de la Orange si pentru anii petrecuti in retea ti se va face si o reducere.

Update: Vei beneficia de cate 5 euro/an de vechime daca activezi abonamentul Fibra 500 si cate 10 euro/an de vechime pentru activarea abonamentului Fibra 1000. Poti solicita o oferta ca sa vezi daca ti se potriveste.

 

https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/

 

In concluzie cateva reduceri ai de luat in calcul, acum depinde daca te va multumi si oferta lor de SmartTV-uri.

In cazul in care iti doresti unele mai noi si performante poti incerca in magazile de domeniu, cand au zilele de reduceri sau de Black Friday. Si acolo ai varianta de a plati in rate prin achizitia cu cardurile lor de cumparaturi.

Vizualizare soluţie în postul original

25 Răspunsuri 25

Vio73
#StarMember
Există posibilitatea să achiziționezi smart tv în rate cu pachetul Love, la prețuri convenabile. Ai până la 200 € reducere pentru cele mai inspirate cadouri. Cu Orange Love, ești răsplătit pentru anii petrecuți în rețea. Ai câte 10 € reducere pentru fiecare an la Orange, pe care îi poți folosi pentru a cumpăra device-uri pentru cei dragi, în cazul tău tv smart. De exemplu: - LG smart tv 4k UHD, diagonală 108 cm, rată 10 euro/lună , preț total 239 euro (incluzând și reducerea de 200 de euro), pe 24 luni; - Samsung Smart TV 4k UHD, diagonală 125 cm, rată 11 euro/lună, preț total 259 euro (incluzând și reducerea de 200 de euro), pe 24 de luni. Detalii găsești aici: https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/ Succes!

Ascary
Campion certificat
Da se poate achiziționa un Smart și în rate prin Orange Love. Oferta de televizoare nu este diversificata insa dacă îți trebuie urgent un tv ,această opțiune este una care vine in sprijinul clientului.Eu nu am cumpărat încă tv de la Orange.

Vio73
#StarMember
E chiar bună varianta, dacă nu ești pretențios și ai posibilitatea să beneficiezi de acea reducere de 200 de euro.

Laura_cio
Senior
Da, se poate și Smart TV in rate. Mai e un beneficiu actual: 200€ reducere.

Ascary
Campion certificat
200 de euro reducere este un aspect de luat in seama.

Vio73
#StarMember
Oricum, și pe plata în rate pe factură e un aspect serios de luat în seamă.

Ascary
Campion certificat
In general marile companii manipulează clientul prin tot felul de oferte ,unele în favoarea clientului,altele care par in favoarea clientului. Ratele devin o povară oricât ar fi ele de mici mai ales acolo unde bugetele sunt fixe și nu prea mari. Cel mai bine este cu banii jos din magazinul care îți oferă cel mai mic preț. Când nu sunt bani merge și o rata,dar când ai făcut-o, intervine și stresul. Nu mă refer la abonații cu posibilități ci la oamenii unde fiecare leu contează.

Vio73
#StarMember
Mi se par chiar ok aceste modalități de plată. Sigur, dacă ai alte mijloace la îndemână, sunt de evitat.

Miha_Z
#StarMember

Poti achizitiona un SmartTV in rate de la Orange si pentru anii petrecuti in retea ti se va face si o reducere.

Update: Vei beneficia de cate 5 euro/an de vechime daca activezi abonamentul Fibra 500 si cate 10 euro/an de vechime pentru activarea abonamentului Fibra 1000. Poti solicita o oferta ca sa vezi daca ti se potriveste.

 

https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/

 

In concluzie cateva reduceri ai de luat in calcul, acum depinde daca te va multumi si oferta lor de SmartTV-uri.

In cazul in care iti doresti unele mai noi si performante poti incerca in magazile de domeniu, cand au zilele de reduceri sau de Black Friday. Si acolo ai varianta de a plati in rate prin achizitia cu cardurile lor de cumparaturi.

Vio73
#StarMember
O variantă foarte bună de a-ți achiziționa un tv smart 4k de ultimă generație.

Romeo_
Senior certificat
Smartv-urile sunt tot la abonamente sau sunt si la liber?

Vio73
#StarMember
În rate, dar au și prețul întreg, deci sigur se vând și cu banii jos.

Miha_Z
#StarMember
Toate sunt la achizitia abonamentului Orange Love.

Tina
Cunoscător certificat
Nu am cumpărat niciodată in rate ( mai puțin apartamentul), dar in situația de fata mi se pare convenabil, având in vedere ca primesc o reducere și rata este atât de mică încât nu o simt. In plus, poate fi achitata o data cu factura pentru telefonie. Deci totul este foarte simplu. Mulțumesc pentru răspunsuri!