anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Posturile TV Discovery si Eurosport eliminate din grila din ian. 2020

BVBogdan
Explorator
Discovery-urile si Eurosport OUT din ian 2020
Buna, exista zvonuri extrem de solide ca toate posturile Discovery si Eurosport vor fi scoase din 31.12.2019.
Cei din Call Center jura ca posturile nu vor fi scoase.
Voi ce informatii aveti?
Multumesc.
PS: daca e adevarat, este cea mai mare teapa pe care am luat-o. Si tocmai de la Orange dupa 19 ani vechime. Daca va fi asa, mai rabd 2 ani si fuuuug (ma descarc si eu...)
392 Răspunsuri 392

Razvan
#StarMember
Contractul Apolodor, semnat între Telekom și Orange, prevede acest lucru. Telekom plătea traficul de date prin 4G al ORO, dar probabil fiind prea scump și mai la îndemână (ieftin) să pună antene 4G, au renunțat la roaming cu ORO. ORO fiindcă nu au infrastructură fixă, contractul a rămas în vigoare. Au vrut să cumpere infrastructura Telekom fix, dar probabil nu s-a finalizat, mai degrabă s-au apucat să tragă propria FO. Costurile unei rețele noi s-au micșorat, materialele fiind mai ieftine ca acu 10-15 ani.

Catalin_P
Explorator
Eu cred ca baza de abonati la reteaua fixa Telekom este in prezent foarte volatila si nu poti face o predictie foarte buna a evolutiei. Degeaba iese directorul lor de marketing si spune ca o duc foarte bine cand e foarte clar din comentarii de pe social media ca foarte multi au reziliat deja, doresc sa reziliere, sunt nemultumiti, etc. Telekom se confrunta in momentul de fata cu un mare val de hate si ura. Cred ca acesta e si motivul pentru care au pus 2 lei. Cine vrea sa ramana cu ei, ramane si plateste si aia 2 lei in plus. Cine nu, are posibilitatea de rezilia. Asa au o imagine mai corecta. Oricum din surse interne Telekom am aflat ca negocierile cu Orange s-au cam impotmolit, deci sperante de bine pentru cei care au ramas prinsi pe aceste tepe denumite "Orange Love" prin infrastructura Telekom nu prea sunt.

Ascary
Campion certificat
Orange nu va cumpara vreodata Telekom,asta e clar.

Vio73
#StarMember
Probabil că-și vor face propria rețea, pentru că în combinația asta ar mai fi și statul, care încurcă socotelile marilor operatori telecom. Chiar am vorbit cu domnul care mi-a schimbat zilele trecute ONT-ul și mi-a spus că lucrează la o firmă care extinde la greu fibra optică pentru Orange, iar Telekom a cam lăsat-o moartă cu extinderea.

Razvan
#StarMember
Este mai complicat, fiind o afacere în trei (Ministerul Comunicațiilor, Ote și Telekom).

Ascary
Campion certificat
Corect,spagile-comisionele cerute din acest minister au fost prea mari,nimeni nu a platit si afacerea a murit.

Razvan
#StarMember
Fiecare entitate vrea să obțină cât mai mult din vânzarea activelor și probabil nu s-au înțeles încă la bani.

Vio73
#StarMember
Eu cred că este în picioare, doar că e mai complicat decât s-a crezut inițial.

Razvan
#StarMember
Probabil, om vedea după alegerile din toamnă, când se vor așeza toți să discute.

Vio73
#StarMember
Eu cred că e complicat în orice combinație unde este statul. Altfel nu înțeleg de ce au scos cei de la Telekom posturile astea cele mai bune din grilă, spunând că i-ar fi costat nu știu cât, iar ceilalți le au, fără probleme, inclusiv Orange.

Anonim
Neaplicabil
Si eu vreau sa reziliez, nu mi se pare normal sa platim si ne fie bagate alte canale de umplutura.

Vio73
#StarMember
Speram să facă ceva legat de aceste canale, dar Telekom văd că n-au nicio treabă. Din păcate!

Anonim
Neaplicabil
Din pacate nici macar nu suntem informati pe email ce canale se scot incepand cu data xxx si ce canale se introduc incepand cu data yyy.

Vio73
#StarMember
Din păcate, la Orange nu se anunță nici scoaterea, nici introducerea unor canale.

ceacanaule
Junior entuziast
eu am RDS si nu au iesit din grila....inca ...poate nu se stie niciodata ...