anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange TV Go in UK

9Alex7
Junior
Salut
Sunt rezident in UK si am un abonament Orange la care mi-a fost dat gratuit Orange TV Go.
L-am activat, a functionat cateva zile, dupa care primesc o eroare in gen "you need to update the app to continue using it" ,primesc un buton care ma duce in Play Store, unde scrie ca aplicația nu este disponobila in tara mea. Am incercat cu VPN pe RO si tot degeaba. Sugestii?
Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Din fericire, Android-ul suporta sideloading. Asa ca poti incerca sa instalezi apk-ul de aici de exemplu: https://www.apkmirror.com/apk/orange-romania/orange-tv-go/orange-tv-go-9-1-release/orange-tv-go-9-1-android-apk-download/ Asta presupunand ca e intr-adevar o problema cu aplicatia, si nu cu faptul ca o folosesti in afara SEE. Pentru problema asta, asa cum a zis si Flo, teoretic, un VPN ar trebui sa fie arhisuficient.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

mihai_13
Maestru
ai folosit aplicatia Orange TV Go pe wifi sau pe date de la abonament ?

9Alex7
Junior
WI-FI si a mers

Vio73
#StarMember
Salutare! ,,Posturile TV (cu excepția canalelor gratuite din diverse campanii promoționale) și filmele din Movie Go Unlimited pot fi urmărite și în Spațiul Economic European, iar traficul de internet generat în aplicație va fi contorizat conform ofertei tale de date. Nu uita să te autentifici pentru a avea acces la conținutul disponibil în oferta ta." Sursa: https://www.orange.ro/aplicatii/orange-tv-go/ Cum Uk nu mai este în SEE, nu știu ce să zic. Dar e bine să mai încerci printr-o delogare/relogare în aplicație și poate merge, dacă zici că a fost ok! Baftă!

NuamID
Junior
Din mesajul tau inteleg ca trebuie sa faci update aplicatiei , asa-i ? Daca nu ai facut update nu vei putea sa te loghezi.In acest scop iti trebuie un IP de Romania(tu fiind in UK).Detaliaza cum ai facut cu VPN-ul .Ca sa verifici ca ai IP de RO dupa logare in VPN da pe google cautare My IP.Daca VPN -ul e ok ar trebuie sa-ti afiseze IP de Romania.Faci update la aplicatie si apoi sa vedem daca te poti loga in aplicatie

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Contul de Google Play Store mai este cel de Romania? Nu cumva s-a schimbat tara acolo? Ai adaugat un card de UK? Daca da, cel mai probabil ti s-a modificat tara. Iti trebuie un cont de Romania. Uite aici instructiuni cum o poti schimba: https://support.google.com/googleplay/answer/7431675?hl=en&co=GENIE.Platform%3DAndroid Din cate stiu eu, IP-ul nu face nicio diferenta aici. Acelasi lucru se intampla si cu App Store-ul celor de la Apple.
Client Orange

FLo1
#StarMember
Da Radule, întradevăr, nici măcar dacă ești cu Goagălul pe România și mergi în străinătate nu vei putea instala o aplicație locală aferentă acelei țări dacă o cauți cu ”search-ul” magazinului Play. Dar sunt și alte alternative pentru a ajunge la o aplicație: de exemplu un cod QR sau link din pagina web proprie. Deci e necesară setarea țării respective în contul de Google pentru ca acel search să fie funcțional, la fel și aplicația să se poată instala. Despre funcționarea acesteia, DOAR cu VPN în Roaming. Oricum nici alte (multe chiar) fie aplicații sau platforme de TV ”live” nu sunt funcționale în roaming, dar sunt la liber în RO. Însă cu un VPN rezolvi acest aspect al funcționării aplicației.

9Alex7
Junior
Salut! Da, tara google play este setata pe UK momentan, am nevoie de ea asa deoarece am multe app din UK. A functionat ok si in Ro si aici pana acum câteva zile. Atasez eroarea dar din răspunsurile de mai sus imi dau seama ca nu funcționează in afara SEE.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Din fericire, Android-ul suporta sideloading. Asa ca poti incerca sa instalezi apk-ul de aici de exemplu: https://www.apkmirror.com/apk/orange-romania/orange-tv-go/orange-tv-go-9-1-release/orange-tv-go-9-1-android-apk-download/ Asta presupunand ca e intr-adevar o problema cu aplicatia, si nu cu faptul ca o folosesti in afara SEE. Pentru problema asta, asa cum a zis si Flo, teoretic, un VPN ar trebui sa fie arhisuficient.
Client Orange

9Alex7
Junior
Multumesc arsradu. Funcționează din nou. Sper ca, de data asta, ramane functional.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Cu placere! 🙂 Ma bucur ca ti-am putut fi de folos.
Client Orange