anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Dth... Canale HD înlocuite cu canale SD... Ne întoarcem înapoi...

Geo_3
Explorator entuziast

După ce au scos Canalele Orange Sport nu au introdus nimic în schimb, acum scot și canale HD și le înlocuiesc cu SD... Poate cineva sa îmi explice xaci eu nu înțeleg... (TVR info hd, Cine maraton hd, Tlc hd, ID investigation HD, Concerts hd vor ramane doar SD... Acum fiind și HD pe satelit) 

57 Răspunsuri 57

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am citit undeva, dar nu cred să fie așa.  Îmi aduc aminte ce era Orange DTH la lansarea sa în 2013 și chiar nu înțeleg ce se întâmplă! De la foarte multe canale in HD, sper să nu se reducă numărul acestora!

 Nu ar fi deloc plăcut!

 Sper să fie doar o dezinformare!

Geo_3
Explorator entuziast

Vio Nu este nici o dezinformare....Sigur vor ieși canale HD și vor fii înlocuite cu canale SD.. Și eu sper sa le înlocuiască cu altceva dar slabe șanse... Ei ușor, ușor întinde coarda pana se rupe... 

Totul depinde și de concurenta care nu e chiar așa de bună.

Geo_3
Explorator entuziast

Ai dreptate aici... Pe partea de dth nu au concurenta... 

Geo_3
Explorator entuziast

De la 53 canale HD la început se ajunge la 28 dacă vor fii și alea... Asta e prea mult deja... 

delfinas
#StarMember

Probabil ca nu sunt asa urmarite si nu merita sa se difuzeze HD. Oricum, eu nu prea ma intereseaza daca un canal e HD sau nu, ci sa se vada/auda decent.

BlackWolf
Senior certificat

Serios? Intai Orange Sport, iar acum asta? E nasol daca se intampla asa ceva. La cat costa un abonament Orange DTH, este bataie de joc si lipsa de respect fata de clienti sa involuezi in loc sa evoluezi si sa scoti canalele HD si sa bagi mizerii SD, in loc sa bagi canale HD si sa scoti mizeriile SD. Sa se uite ei la ele, eu de exemplu nu am de gand sa ma uit la asa ceva si voi renunta la abonamentul Orange DTH daca se va intampla asta si voi cauta alternative. Probabil voi lua televiziunea prin fibra de la Digi, pana la urma. Si ca mine sunt multi altii care vor face la fel. Orange, in ritmul asta, cu decizii de-astea proaste, lacomie si sa plateasca ei cat mai putin, dar clientul sa plateasca cat mai mult, dar sa nu primeasca si calitatea care trebuie, nu fac decat sa isi piarda aiurea clientii...

Orange sport era un atu pentru ei.

Nu pot sa înțeleg de ce au renunțat, probabil să facă profit Prima Sport.

BlackWolf
Senior certificat

Tutusi, unde ai gasit informatia asta? Eu am tot cautat si nu am gasit nimic in acest sens, iar pe site la ei nu vad nici o schimbare dupa 15 iulie fata de cum e acum, vad ca numarul de posturi HD si numarul de posturi totale din grila de satelit ramane acelasi...

Eu am văzut pe Facebook acum nu știu cât de reală e știrea. In alta parte nu am găsit nici eu.

https://m.facebook.com/groups/orangeromaniagrup/ 

BlackWolf
Senior certificat

Aaa. Nu stiu totusi cat de credibila e stirea aia. Eu nu vad totusi o diferenta la numarul de canale HD care sunt in oferta satelit de acum si numarul de canale HD care sunt in oferta de dupa 15 iulie pe care am vazut-o in topicul publicat de Flo...

BlackWolf
Senior certificat

Da. Banuiesc ca ar fi aparut diferente direct in oferta lor de pe site si ar fi aparut si alte stiri pe net daca ar fi fost adevarata stirea din grupul de pe Facebook...

Pe satelit nu specifica nimic de lista de pe 15 iulie poate încă lucrează.