anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot accesa canalele orange tv Go

Gabriel25
Junior

Deși sunt posesorul unui abonament TV premium care oferă acces la peste 90 de canale orange tv go, nu le pot accesa. Am sunat și mi s a spus ca doar 35 de canale sunt disponibile in orange tv go la grila premium a TV ului, ceea ce este fals, nu asa scrie pe site ul orange. Apoi pe site ul orange scrie clar la secțiunea TV premium care sunt canalele incluse în orangeTV Go. De exemplu orange sport 1 sau 2. Doamna de la telefon mi a spus ca nu e adevărat. M ar putea ajuta cineva de la orange?  Sau va fi nevoie sa apelez la protecția consumatorului

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Te sfătuiesc să trimiți un email la adresa aplicatii@orange.com, cu numele și numărul de telefon asociat contului. Din păcate, urmează un weekend prelungit, dar sper să se rezolve săptămâna viitoare. Eu am rezolvat de fiecare dată cu cei de la aplicatii@orange.com!

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember

Salutare!

Te sfătuiesc să trimiți un email la adresa aplicatii@orange.com, cu numele și numărul de telefon asociat contului. Din păcate, urmează un weekend prelungit, dar sper să se rezolve săptămâna viitoare. Eu am rezolvat de fiecare dată cu cei de la aplicatii@orange.com!

Baftă!

Mulțumesc. Am trimis, încă nu am primit un răspuns. 

Cei de la aplcatii@orange.com au rezolvat situația. Vă mulțumesc pentru răspuns! 

Salutare!

Ne bucurăm că s-a rezolvat. Te mai așteptăm în Comunitate și cu alte topicuri.

Cu prietenie,

Georgiana

 

Am si eu in abonament inclus Orange tv. Este vreo modalitate de accesare  a posturilor daca sunt in afara si am internet din alta tara? 

@FLoRIn91: Există. Și se numește VPN. E puțin mai avansat și nu știu dacă vei putea configura un VPN propriu, dar funcționează. 

DanielaH
Moderator

Gabriel, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Pai cu colegii am vorbit săptămâna trecută, dar mi s a spus ca asa este, cu acces la 35 de canale, ceea ce nu e adevărat,  la TV Premium sunt peste 90 de canale.

@Gabriel25

Spune-mi, te rog, trebuie musai IP de Orange pentru Orange TV Go, altfel nu merge? 

Adica, daca te duci la un hotel si intri pe WIFI si hotelul ala e pe RDS cu routerul, nu poti accesa posturile din Orange TV Go?

 

georgeciubotaru
Începător

Îți merge Orange TV go și pe netul de la hoteluri chiar dacă sunt pe RDS.Si funcționează perfect și în străinătate.eu l-am folosit și îl folosesc in continuare de câte ori plec din tara