anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificare grilă canale (Trinitas TV)

Indru
Junior

Bună ziua,

Bunica mea folosește exclusiv abonamentul meu la TV și nu mai găsește Trinitas TV.

Era pe canalul 624, dar acum nu reușim să mai dăm de el de când cu modificarea.

Aveți idee pe ce canal s-a mutat?

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Am rezolvat. Era la 628 Trinitas.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember

@Indru: Bun venit în Comununitate. Pentru a regăsi postul dorit, îți recomand să rescanezi canalele din grila modificată de aici. Posibil să mai regăsești și alte modificări. Selectează pentru detalii tipul de abonament pe care-l ai: cablu/satelit, OrangeRO / OroangeROCommunications / pachet Esențial / pachet Premium.

Te așteptăm să revii pe topic cu actualizări ale problemei semnalate. Succes. 

LE: Pe cablu, pe OrangeRO ai Trinitas la poziția 624.

Bună ziua,

Acele liste nu mai sunt valabile, menționează Trinitas la poziția 624 (care era poziția veche), dar la poziția 624 nu mai este niciun canal. Tocmai ce am verificat.
Am abonament OrangeRO Home TV Global (ca parte a pachetului Orange Love). Trinitas apare în lista de canale dacă intru în contul meu la "Tarife și opțiuni" > Home TV Global, dar acolo nu sunt și pozițiile canalelor în grilă.

Salutare!

Da, nu știu acum pe ce poziție este, dar dai o rescanare și se rezolvă în câteva minute. În ultimul timp au avut loc multe schimbări/ mutări în grilă și de aia.

Baftă!

Am rezolvat. Era la 628 Trinitas.

@Indru: Dacă nu rescanezi periodic, mereu vor mai ”dispărea” canale. Grila se modifică și se îmbunătățește permanent, deci dacă urmărești modificările anunțate, le vei regăsi și la tine. Numai bine. 

Nu știu exact cum se rescanează, nu am rescanat niciodată. Am restartat STB-ul când mai făcea probleme.