anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Grila tv Orange când va fi la fel pe ambele rețele de fibra

Nicolae76
Explorator
 
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

La acest moment, grilele sunt aproape asemănătoare, cu unele excepții, care sunt reprezentate în principal de lipsa canalelor Discovery și Eurosport în grila OROC.

Pot să-ți spun că nici grila ORO nu are acum posturile Realitatea tv și Romania Tv în format HD.

Se speră că se vor introduce canalele Discovery și Eurosport anul acesta. Asta spun din discuțiile de pe forumuri și sper să se întâmple cât mai repede. Oricum, cred că s-au făcut pași importanți în ultima vreme.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Razvan
#StarMember

Salutare! In momentul în care OROC si ORO vor fuziona într-o nouă companie in care statul va fi actionar cu 20%,până atunci, rămân companii indepedente cu servicii distincte. Deși, prin presă se tot aud zvonuri că se vor uni, actualii guvernați nu prea au de gând să-și dea acordul pentru noua tranzacție. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

La acest moment, grilele sunt aproape asemănătoare, cu unele excepții, care sunt reprezentate în principal de lipsa canalelor Discovery și Eurosport în grila OROC.

Pot să-ți spun că nici grila ORO nu are acum posturile Realitatea tv și Romania Tv în format HD.

Se speră că se vor introduce canalele Discovery și Eurosport anul acesta. Asta spun din discuțiile de pe forumuri și sper să se întâmple cât mai repede. Oricum, cred că s-au făcut pași importanți în ultima vreme.

Baftă!

Grila Orange TV este momentan cea mai slaba din Romania in comparatie cu Digi si Vodafone. Lipsesc canale din portofoliul Discovery + Eurosport, nu au BBC Earth si BBC First, nici nu stiu daca din Viasat au tot. Nu mai vb de (Sky)Love Nature care e 4K si lipseste, un canal de calitate la capitolul documentare. Pe scurt stau slab de tot la capitolul documentare si sport per ansamblu si nu, canalele gen XYZBox nu le poti compara cu nimic, alea sunt vai de mama lor.
Nu mai discutam de canalele 4K (e drept, putine la numar in Ro) care la Orange, pauza.

Anonim
Neaplicabil

Eu sunt mulțumit, oricum rar ma uit la tv și atunci când ma uit dau doar pe Nat geo Wild, history și pro tv. Restul nu ma interesează. Dacă vreau sa văd un film am Netflix, HBO max. Cine vrea Discovery ori eurosport clar va merge la digi/ vodafone

Corect, preferintele nu se discuta. Dar comparand grilele TV, la Orange este slaba rau.

În grila proprie Orange sunt Discovery, Eurosport, BBC Earth, Love Nature , etc. Nu sunt in grila fostului T sau pe rețeaua fostului T. Eu am aceste posturi la Orange 

Hmm, inseamna ca pe site-ul orange nu au configurat bine lista de canale cand dai sa vezi un pachet Love de ex, ai de ales intre Orange si Orange Communications, sa vezi grilele, si apar aproape identice, cu canalele de care zici tu lipsa.

Ai grila proprie Orange aici:

https://www.orange.ro/love/local/

Nu ai de ales, grila este disponibilă unde a tras Orange fibră , după 2020 și a tras în multe zone rurale și mici urbane.

Asa e, pe grila local este alta mancare de peste. problema este si nu intelege nimeni de ce, inca mentin grila slaba a fostului Telekom in zonele unde Orange nu are fibra proprie, de atata amar de vreme. Au spus ceva cu privire la uniformizarea grilei?

Să sperăm că se integrează OROC in ORO cât mai repede și se uniformizează și grilele. Doar că este acționar și statul cu vreo 45-46 la sută în OROC și de aici și  întârzierea. Cel puțin așa o văd eu, ca simplu client. Eu am programele alea din grila proprie.