anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Grila Programe reala - Evidentiere corecta a pachetelor (Esential1, 2, etc.) - Practici inselatoare

Dragos_T
Junior

Buna,

Mi se pare anormal si lipsit de transparenta faptul ca pe site exista 2 pachete, Esential si Premium, dar efectiv exista multe variante diferite de Esential, din care unele au mai putin de jumatate din canalele promise si de-abia se ridica peste cele 60 de canale minime. Astfel lista de programe de pe site este doar o minciuna si o inselatorie, la fel si lista de programe din Orange TV Go, si nu poti obtine lista de canale pentru abonamentul tau. Am incercat sa obtin de la serviciul clienti lista actualizata de canale si mi s-a spus ca nu se poate. Am incercat sa aflu, ca si consumator de unde trebuia sa stiu ca eu de fapt nu primesc toate canalele si mi s-a spus ca din shop, cand am primit oferta. Sunt curios care consilier Orange stie pe de rost lista de canale pentru fiecare locatie, avand in vedere ca eu nu am putut sa o primesc.

In plus, dupa incheierea contractului vezi ca incep sa iti dispara incet-incet tot mai multe programe din grila, si ti se rapunde ca singura obligatie a Orange este sa se mentina minimul de 60. Servicii de calitate...

Sunt curios daca nu cumva ANPC ar putea sa considere aceasta situatie in categoria Practici înșelătoare:

  • practicile înșelătoare, care se manifestă prin acțiune directă (furnizarea de informații false) sau omisiune (nefurnizarea unor informații importante)

Mai ales ca pe site sau in Pdf-ul Tv Esential nu este specificat nicunde ca exista posibilitate sa nu ai incluse toate canalele in pachetul tau Esential.

Cred ca voi incerca sa aflu.

Multumesc

1 Soluţie acceptată‚

GeorgianaD
Moderator

Bună, @Dragos_T 

Prin cablu, oferim servicii TV atât prin reteaua fixă pusă la dispoziție de Orange Romania Communications, cât și prin fibră Orange Romania.

În cazul tău, pentru pachetul Fibra 500 si TV Esential (furnizat prin intermediul celei de-a doua variante) regăsești aici https://www.orange.ro/love/local/client-orange-fibra-500-si-tv-esential canalele TV cuprinse în ofertă.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

GeorgianaD
Moderator

Salutare, @Dragos_T !

Pentru a verifica lista de canale TV, ne-ar ajuta să știm dacă ești client Orange sau Orange România Communicatios, ce tip de tehnologie ai la locatie  (prin fibră sau satelit) și cum se numește abonamentul tău.

Cu prietenie,

Georgiana

 

Buna,

Sunt client Orange, am Fibra 500 si TV Esential.

Am 2 pachete Fibra 500 si TV Esential si cu toate ca se numesc la fel am posturi diferite pe cele 2, dar nici unul nu contine toate canalele promise pe site. Aceasta este informatia care nu e prezenta pe site sau in pdf-ul cu lista de canale.

Multumesc.

GeorgianaD
Moderator

Bună, @Dragos_T 

Prin cablu, oferim servicii TV atât prin reteaua fixă pusă la dispoziție de Orange Romania Communications, cât și prin fibră Orange Romania.

În cazul tău, pentru pachetul Fibra 500 si TV Esential (furnizat prin intermediul celei de-a doua variante) regăsești aici https://www.orange.ro/love/local/client-orange-fibra-500-si-tv-esential canalele TV cuprinse în ofertă.

Dragos_T
Junior

Buna,

Multumesc pentru link.