anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot activa contul netflix perioada gratuita 1 an?

Cristi47
Începător

Cum pot activa contul netflix perioada gratuita de 1 an ... menționez ca am achiziționat abonamentul care include pachetul netflix gratuit 1 an ... n-am primit niciun cod sau vreun link sa ma pot loga

1 Soluţie acceptată‚

svetalex
Senior certificat

Intră în contul tău My Orange , secțiunea Netflix, alege abonamentul Orange pe a cărui factura vrei să achiți serviciul Netflix. Vei primi apoi un SMS pe numărul de telefon ales, cu detalii despre activarea serviciului Netflix.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Cristi,

Bine ai venit in Comunitate!

Intra in contul tau My Orange aici, si urmeaza pasii.

Mai multe detalii aici.

Client Orange

Am încercat sa întru acolo unde specifica  apăsați aici   ....dar nu se loghează...nu face nimic acolo ....de ce ?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu mi-e foarte clar la ce te referi. Ai introdus numarul de telefon in fereastra de mai sus? Unde anume se "impotmoleste" situatia? 🙂 Poti sa pui un screenshot?

Cam asta ar trebui sa vezi in mod normal.

arsradu_0-1670489733800.png

Dupa ce finalizezi procedura, ar trebui sa primesti un mail, cu un buton. Din el trebuie sa intri.

Client Orange

Multumesc am activat serviciul ....

svetalex
Senior certificat

Intră în contul tău My Orange , secțiunea Netflix, alege abonamentul Orange pe a cărui factura vrei să achiți serviciul Netflix. Vei primi apoi un SMS pe numărul de telefon ales, cu detalii despre activarea serviciului Netflix.

DanielaH
Moderator

Cristi, ai reușit să activezi Netflix? Te-au ajutat răspunsurile primite aici?

Aceeasi problema. Am citit solutiile. Nu ma ajuta. In meniul meu din contul Orange nu exista cuvantul Netflix. Deci ce pot face pt a activa gratuitatea?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Si daca accesezi link-ul direct? E selectat abonamentul corect din meniul din dreapta?

Client Orange

Nu stiu la ce link te referi. Intre timp am citit ca se poate activa si prin sms la 3520 cu textul NETFLIX. Am facut asa. Am urmat pasii de acolo. Am activat. Acum totul e ok. Multumesc.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Ma refeream la linkul asta. Dar da, se poate si cu sms la 3520, cu singura conditie ca acel numar de telefon de pe care trimiti sms-ul sa fie cel inclus in pachetul Orange Love, astfel incat sa se poata face asocierea.

Client Orange