anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cod Pin activare hbo max

adad22
Începător
Bună ziua,
Am un abonament TV + internet și am și hbo max inclus. Cum fac sa aflu pinul pe care mi-l cere în momentul în care vreau sa ma conectez.
Am încercat și ultimele 6 cifre din cnp și seria de buletin și nu merge.
Am adăugat o poza mai jos.
1 Soluţie acceptată‚

Giana
Începător
Bună ziua, După discuții cu mai mulți operatori Orange, am reușit sa ii dau de capăt și sa găsesc acest pin code. Procedeul e asa: -se intra de pe laptop (nu de pe telefon) pe Orange.ro> televiziune>televiziune prin cablu, jos în pagina la "Întrebări frecvente" - "Cum pot accesa filmele și serialele disponibile în HBO Max", click pe "aici", apoi la "E bine de știut" click pe "aici" (... pe care îl poți crea aici). În acest moment se generează acel pin code pe care îl introduceți în aplicația dumneavoastră HBO Max, împreună cu TV Line, pe care îl găsiți în contractul dumneavoastră Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Vezi daca nu cumva te ajuta ceva de aici: https://help.hbomax.com/ro-ro/Answer/Detail/000001207
Client Orange

adad22
Începător
Nu, din păcate. Acela e un tutorial de conectare pe televizor.

delfinas
#StarMember
Adad, bun venit in Comunitate!!! Când te-ai abonat la HBO Max, nu ai primit și un cod de logare? Ai incercat să te loghezi folosind codul de abonat Orange?

teacher_
#StarMember
Salut! Încearcă să te loghezi normal, cu adresa de mail utilizată la logare in contul Orange.

Salut, adad22! Pentru logare ai nevoie de acest codul PIN. Acesta se poate obtine doar din contul My Orange, cu sau fara logare, si are valabilitate doar 15 minute. Dupa ce vei reusi autenficarea, se va deschide o pagina ce contine linia TV eligibila, codul PIN (valabil 15 minute) si te va redirectiona catre site-ul HBO MAX ("Creeaza-ti contul HBO Max"), de unde introduci adresa de email si parola, apoi Activeaza. Sa ne spui daca ai reusit.

Eu am urmat pașii, însă pinul a fost trimis pe un număr de telefon pe care nu îl folosesc, este blocată cartela intr-un dispozitiv și am cerut să fie anulat numărul. As vrea sa îmi fie trimis pe numărul actual de orange, care e cuprins in abonament

Salut, 

Aceste coduri PIN pentru activarea HBO Max nu se primesc pe un numar de telefon, ci doar în My Orange. Ca urmare a mesajului tău, este nevoie să fie făcute câteva învestigații tehnice.

Pentru verificarea punctuală a contului online și clarificarea pașilor pe care îi poți urma în această situație, în vederea rezolvarii, poți opta să iei legatura cu Serviciul Clienti sau ne poți contacta în scris, prin modalitățile cunoscute, pe care le avem publicate aici 

Giana
Începător
Bună ziua, După discuții cu mai mulți operatori Orange, am reușit sa ii dau de capăt și sa găsesc acest pin code. Procedeul e asa: -se intra de pe laptop (nu de pe telefon) pe Orange.ro> televiziune>televiziune prin cablu, jos în pagina la "Întrebări frecvente" - "Cum pot accesa filmele și serialele disponibile în HBO Max", click pe "aici", apoi la "E bine de știut" click pe "aici" (... pe care îl poți crea aici). În acest moment se generează acel pin code pe care îl introduceți în aplicația dumneavoastră HBO Max, împreună cu TV Line, pe care îl găsiți în contractul dumneavoastră Orange.

Tot nu ma descurc 🤦‍♀️

delfinas
#StarMember
Goana, mă bucur că ai rezolvat și da ai povestit detaliat cum ai făcut. Așa le vei fi de folos și altora care au aceeași problemă.