anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Canale Orange Go TV

andrei77771
Începător

Banuiesc ca canalele din sectiunea “canale din oferta ta” ar trebui sa fie canale pe care sa le pot viziona. In schimb unele canale, precum Prima Sport 2, imi spune ca nu face parte din oferta mea si pe telefon si pe smart tv, iar Pro TV HD merge doar pe telefon si nu pe televizor. Ma lamureste cineva si pe mine cum functioneaza asta?

1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember

Salut! @andrei77771 , pot sa te ajut momentan doar la a doua parte a nelamuririi tale.  

"Canalele PRO TV HD, ACASA HD, PRO ARENA HD, PRO CINEMA si ACASA GOLD nu pot fi accesate de pe laptop sau în browser-ul de pe telefon pe site-ul tvgo.orange.ro. Ele pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go de către clienții care au un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale.

Canalele PRO TV pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru Smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast DOAR de clienții care au fie un abonament de televiziune de la Orange România, fie au activată una din opțiunile Orange TV Go care oferă acces la aceste posturi TV."

Sursa aici 

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

teacher_
#StarMember

Salut! @andrei77771 , pot sa te ajut momentan doar la a doua parte a nelamuririi tale.  

"Canalele PRO TV HD, ACASA HD, PRO ARENA HD, PRO CINEMA si ACASA GOLD nu pot fi accesate de pe laptop sau în browser-ul de pe telefon pe site-ul tvgo.orange.ro. Ele pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go de către clienții care au un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale.

Canalele PRO TV pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru Smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast DOAR de clienții care au fie un abonament de televiziune de la Orange România, fie au activată una din opțiunile Orange TV Go care oferă acces la aceste posturi TV."

Sursa aici 

teacher_
#StarMember

Legat de Prima Sport 2, ești sigur că face parte din oferta ta? Din câte știu, pentru Prima Sport 2 trebuie activată extraoptiune pt sport separat, la 2,6 lei/luna... Detalii in screen shot

Screenshot_20230506_202808_com.android.chrome.jpg

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu am pachet Love, cu tv Premium și am toate aceste canale și în Orange tv go.

Deci la unele canale ai acces doar dacă ai Orange tv, iar la altele, doar dacă ai extraopțiune plătită.

Baftă!

eu am tot un pachet cu tv, fix si wifi dar tot nu ma lasa sa vad pro tv (care il am in oferta) pe smart tv

Atunci le scrii la adresa aplicatii@orange.com și le explici cum stă treaba, dându-le numele și toate detaliile tale de abonat.

Baftă!