anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Canal Eurosport 1 și 2

Nexus11
Junior entuziast

As dori aa schimb și eu televiziunea eventual și internetul, de la digi la Orange. În zona as avea orange prin fibra. Observ ca nu exista canalul Eurosport 1 și 2.Se știe se vor introduce sau nu. Sa rămân pe digi? 

1 Soluţie acceptată‚

Cel mai probabil nu ai acces pentru abonamentul mobil. Eu am două pachete Love pe cont, în două locații. Unul are Eurosport în grilă, altul, nu. Am un pachet pe fibra proprie Orange, care are, altul pe infrastructura fostului Telekom, care nu le are. 

Uite și o poză din aplicație, de pe Smart tv, pentru că din telefon nu-mi dă voie.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

FLo1
#StarMember

@Nexus11: Important este să fi mulțumit că ceea ce contractezi este ceea ce îți dorești. Dacă prioritare sunt cele două posturi de sport, atunci mai analizează varianta. Plus că e posibil să te muți să intereseze la mutare și abonamentul de net (dacă este cazul). Personal, pe mine grila TV m-a făcut să nu aleg Orange. Eu doream câteva canale generale străine pe care nu le regăsesc la Orange. Succes în alegerea făcută.

Anonim
Neaplicabil

Eventual le poți vedea pe orange tv go

Salutare!

Deocamdată, dacă este fosta rețea a Telekom în zonă, nu ai acces la aceste canale, dar sper că în viitorul nu prea îndepărtat ( unele voci spun că de prin primăvară), se vor unifica grilele ( Orange le are prin propria rețea) și vor fi disponibile aceste canale la toți abonații.

Nexus11
Junior entuziast

Nu avem rețea telecom. Doar UPC care e acum Vodafone și Digi. Voi mai sta atunci sa vad dacă merita sa trec.Vad pana acum în ianuarie dacă nu voi continua cu digi. 

Vio73
#StarMember

Dacă ai Orange prin fibra proprie, ai atunci aceste canale.

Nexus11
Junior entuziast

Eu în lista lor de programe nu le vad ca ar exista. Ma refer pe internet indiferent ce tip de abonament as alege. M-am uitat de curiozitate și pe aplicația lor și nici acolo nu mai sunt aceste canale. Știu ca anul trecut m-am uitat pe aplicația lor la o parte din turul Franței. 

Eu le am și în Orange tv go.

Nexus11
Junior entuziast

Și funcționează? Eu am abonament de date mobile tot pe orange(model de 25euro care are de toate) , iar după ce ma loghez în aplicație și le caut le găsesc dar vad doar un Screenshot cu ce este acum la ora asta. În rest nu pot vedea nimic. (îmi apare cumpăra abonament). Dacă nu le caut și aleg canale sport nu apar în lista de canale

Dacă prin internet te referi la site-ul orange, atunci probabil găsești grila Orange Comunication sau o viitoare grila unificata, deși acolo apare grila Orange România și Orange Comunication, ele sunt la fel. Te asigur totuși ca momentan la Orange infrastructura proprie ai în grila canalele Orange, eu le am.

user_18850582
Junior

Dacă exista pe la tine infrastructura proprie Orange România sigur ai în grila Eurosport. Daca este vorba despre fibra telekom cred ca nu ai, dar nu știu dacă a mai fost reintrodus între timp.

Cel mai probabil nu ai acces pentru abonamentul mobil. Eu am două pachete Love pe cont, în două locații. Unul are Eurosport în grilă, altul, nu. Am un pachet pe fibra proprie Orange, care are, altul pe infrastructura fostului Telekom, care nu le are. 

Uite și o poză din aplicație, de pe Smart tv, pentru că din telefon nu-mi dă voie.

bogdan84
Începător

Programele Eurosport mai sunt șanse sa apară in grila tv Orange? Dețin pachetul maxim tv, oferit prin fibră. 

Multumesc!