anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când se va reintroduce Eurosport varianta românească pe Orange satelit?

Adrian_24
Junior
Bună ziua, aveți idee când se va reintroduce Eurosport varianta românească, pe Orange satelit? Nu de alta, Look are foarte multe campionate și competiții sportive, Liga 1,UCL,UEL,La Liga, Serie A, Bundesliga, Ligue 1,chiar și campionatele Belgiei, Olandei, Scoției, multe turnee ATP, liga campionilor la handbal feminin și masculin, formula 1,si multe altele, dar totuși mi-e dor să văd un meci din Premier League sau FA Cup, care deocamdată se văd doar pe Eurosport România. Într-o scurtă perioadă au fost cele 2 canale pe Orange satelit. Mulțumesc anticipat pentru răspuns.
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Multumim pentru feedback. Colegii din departamentul dedicat nu ne pot oferi un raspuns concret avand in vedere complexitatea de factori care stau "in spatele" acestui demers. Cu alte cuvinte, nu avem o informare exacta cu privire la data la care postul de Eurosport o sa fie disponibil in grila de televiziune prin satelit.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

FLo1
#StarMember
Depinde de Orange. Comunitatea iti va spune doar din.. auzite. Poate iti confirma un reprezentant orange. Oricum, problema e de la inceput de an in analiza....

Vio73
#StarMember
Eu sunt abonat încă din prima zi la acest serviciu și știu că a fost introdus acel post într-un timp, pentru vreo 2-3 zile (dacă nu mă înșel). E greu de spus, dar știu că s-a discutat aprins subiectul o vreme pe Softpedia. Nu înțeleg ce s-a întâmplat de nu a rămas! Cert este că Orange trebuie să facă ceva și la capitolul sport, pentru că sunt mulți care nu achiziționează servicii tv de la ei chiar din cauza aceasta.

Adrian_24
Junior
Vio73, sport este destul pe cele 4 canale look, problema e cu cei pasionați de fotbalul englez

Vio73
#StarMember
Păi și lipsa acestui canal este pentru potențialii clienți un impediment.

Salut! Multumim pentru feedback. Colegii din departamentul dedicat nu ne pot oferi un raspuns concret avand in vedere complexitatea de factori care stau "in spatele" acestui demers. Cu alte cuvinte, nu avem o informare exacta cu privire la data la care postul de Eurosport o sa fie disponibil in grila de televiziune prin satelit.

Vio73
#StarMember
Poate că până la urmă vor mai face schimbări, mai ales că sunt mulți doritori care solicită anumite canale.

FLo1
#StarMember
....sau poate abonatii se vor obisnui fara acest canal tv, asa cum alti furnizori, dupa ce au transmis niste HDuri, ulterior le-au scos, lasand doar transmisia simpla, dar macar digitala.

Vio73
#StarMember
Nu știu ce să zic, dar cred că pot să mai ofere și doritorilor de sport unele satisfacții.

Chris_t
Explorator
@Adrian24 o fi sport pe Look, dar e degeaba, atât timp cât transmisia e SD, 480p. Un meci de fotbal urmărit pe un TV de 55" la rezoluție 480p e o insultă adresata abonaților, nu îți dai seama care e mingea și care e capatana spectatorului.