anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Au dispărut toate canalele tv din grilă! Pot accesa doar ce ține de internet: Netflix, Youtube etc.

SI69
Începător
 
9 Răspunsuri 9

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Ce model tv ai?

Ai incercat o rescanare automata?

La sursa ai selectat cablu?

delfinas
#StarMember

Si69, ai cablu sau antena satelit? Ai verificat conexiunile?

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Indiferent că este cablu sau tv satelit, poți da o rescanare a canalelor. Dacă este tv satelit, e un pic mai complicat, pentru că poate fi antenă dereglată.

Dacă este tv cablu, ai aici un topic:

https://comunitate.orange.ro/t5/tv/cum-se-face-scanarea-automat%C4%83-a-canalelor-tv/m-p/110337

Dacă nu te ajută, revino pe topic și cu alte detalii!

Succes! 

Bună! 

Poate mă puteți ajuta? Am TV LG smart, am tot încercat cu scanare automată, nu găsește nici un program. E televiziune prin cablu.

Ar trebui să fac ceva în plus? Am pus o poză cum îmi arată pe ecran. 

1000046285.jpg

 

FLo1
#StarMember

Salut @Beya. Îți recomand o verificare a conexiunilor aferente cablului coaxial al TVului: mufe sau spliter. Posibil să existe de acolo o problemă. 

LG-urile Smart știam că își fac automat update la posturi, deci dacă erau modificări de frecvențe le regăseai între "posturi noi", fără căutare. Dar având zero posturi din senin, sigur e de la conectică.

Beya
Începător

Bună! Nu au dispărut canalele din senin, am schimbat TV-ul. Tot Smart am avut înainte, dar nu LG. Am să verific totuși conexiunile. 

Mulțumesc! 

 

FLo1
#StarMember

Într-adevăr este puțin mai ciudat modul de căutare a posturilor TV la LG, însă îmi amintesc că avea și ceva opțiune de scanare inițială a frecvențelor. Oricum ar fi, ceva tot trebuie să găsească. De aceea am recomandat o verificare de conectică.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Ai ceva actualizări privind problema? Fără alte detalii, nu putem să te ajutăm prea mult. Putem doar presupune. 

DanielaH
Moderator

@SI69, s-a rezolvat situația? Ai făcut o rescanare a programelor?