anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Antena Play in Orange TV GO

Eduardd
Începător

Salutare,

Astazi am activat prin apel la 300 optiunea Antena Play pe contul TV GO. Ulterior activarii, am incercat sa vizionez canalele Antena pe aplicatie, insa nu am reusit din cauza unei erori (foto atasat). Am sunat din nou la 300, unde operatorul a facut mai multe verificari, mi-a spus sa ma deconectez din aplicatie si sa incerc din nou. Ok, fac asta si din nou am aceeasi eroare. Sun iarasi, explic problema si operatoarea ma intreaba daca in aplicatia Antena Play ma pot conecta cu contul Orange. Spun ca da, in aplicatia Antena Play nu sunt probleme, insa eu doresc sa vizionez canalele din Orange TV Go, pentru ca nu doresc sa ma plimb intre aplicatii ca sa schimb intre canale (de exemplu, ca sa vizionez ProTV trebuie sa intru in TV GO iar pt Antena, trebuie sa ies din TV Go si sa intru in Antena Play). In plus, in Antena Play mai apar si intreruperi iar delay-ul e mai mare. Operatorul imi spune ca in cazul asta, ei nu pot garanta functionalitatea canalelor si in TV Go, si in Antena Play. Pe bune, eu cumpar din Orange TV Go optiunea iar tu imi spui ca nu imi garantezi ca merge?? E ca si cum eu ti-as spune ca nu pot viziona HBO pe cablu, iar tu imi spui: "Ce va trebuie pe cablu? Uitati-va pe HBO MAX!". Vreo mana de ajutor pentru rezolvarea problemei?

1 Soluţie acceptată‚

Dar știu, pare un paradox, dar fiind canale pentru care se plătește o taxă suplimentară, probabil că pe Orange TV go nu au voie sa retransmită, ci doar sa intermedieze accesul la aceste pachete TV suplimentare. Tu nu plătești prin aplicația  Orange TV go, ci prin Orange.

Tocmai că eu am sacadări pe Orange TV go pe laptop. 🙂  Daca vreau sa văd ceva pe OTvG, prefer aplicația de pe telefon.

Aici scrie că "Conținutul disponibil în opțiunile Voyo sau Antena Play incluse in abonamentele Orange TV, poate fi accesat utilizând numele de utilizator și parola contului tău online Orange, în aplicațiile mobile Voyo sau Antena Play disponibile in App Store sau Google Play sau direct pe calculator pe www.antenaplay.ro sau www.voyo.ro. "

 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember

Eduard, bun venit in Comunitate!!!

Antena 3 trebuie sa se vadă în Tv Orange Go, cel puțin la mine in aplicația de pe telefon se vede, pt că e încadrata la canale gratuite.

In schimb, Antena 1 îmi dă aceeași eroare în aplicația de pe telefon.

Eu am de ani buni abonament la Antenaplay , pe care îl plătesc prin  Orange și la care mă loghez cu al meu cont Orange. Oricum prefer sa intru direct in aplicația Antenaplay pe telefon sau pe www.antenaplay.ro pe laptop, mi se pare mai ok și mai stabil așa. Daca ai direct legătură, de ce sa vrei să accesezi Antenaplay printr-o aplicație intermediară?

Antena 3 da, e inclusa gratuit, dar nu ma intereseaza oricum. Antena 1 insa, are eroarea respectiva. Prefer sa urmaresc Antena 1 prin Orange TV Go pentru ca pot naviga mai usor prin toate canalele pe care le am incluse. Daca vreau sa comut intre Antena 1 si Pro TV trebuie sa inchid Antena play, sa deschid TV GO. Vreau sa am toate canalele in acelasi loc, precum intr-o grila CATV. Si totusi, daca eu m-am abonat la Antena Play prin Orange TV GO, cum de aceste canale nu sunt disponibile tocmai in aplicatia Orange TV GO? E un paradox 🙂 . In plus, in Antena Play mai apar si sacadari. 

Dar știu, pare un paradox, dar fiind canale pentru care se plătește o taxă suplimentară, probabil că pe Orange TV go nu au voie sa retransmită, ci doar sa intermedieze accesul la aceste pachete TV suplimentare. Tu nu plătești prin aplicația  Orange TV go, ci prin Orange.

Tocmai că eu am sacadări pe Orange TV go pe laptop. 🙂  Daca vreau sa văd ceva pe OTvG, prefer aplicația de pe telefon.

Aici scrie că "Conținutul disponibil în opțiunile Voyo sau Antena Play incluse in abonamentele Orange TV, poate fi accesat utilizând numele de utilizator și parola contului tău online Orange, în aplicațiile mobile Voyo sau Antena Play disponibile in App Store sau Google Play sau direct pe calculator pe www.antenaplay.ro sau www.voyo.ro. "

 

@delfinas: Eu aș putea să vizionez gratuit prin streaming mult mai multe posturi TV decât oferă grila operatorilor de cablu, însă comoditatea, dorința de a utiliza telecomanda la schimbarea posturilor în locul unei reîncărcări de pagină de net.... e un motiv care primează. De aceea streaming este pt mine de nevoie. 😁