anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ajutor! Ca sa nu mor prost!

Anonim
Neaplicabil

Am 2 televizoare. Primul l-am conectat cu cablu coaxial si i-am pus si cardul CI+.Ciudat este ca merge si fara card CI+(fiind conectat doar la cablu coaxial imi afiseaza toate canalele).

Al doilea televizor i-am pus doar cardul CI+ doar ca nu imi gaseste niciun canal. 

Intrebarea este daca si la al 2 lea televizor trebuie sa ii pun si cablu coaxial?Daca nu, atunci de ce nu merge? Ambele televizoare sunt conectate la retea si ambele au cardul CI+(primul este conectat si prin cablu coaxial)

1 Soluţie acceptată‚

UW25
Începător

Salut,

Va trebui sa conectezi  cablu coaxial la ambele televizoare .

Rolul CI+ fiind acela de a decoda canalele criptate.

Fara CI vor funcționa doar canalele necriptate.

Ai un ghid aici:

https://www.orange.md/ro/ajutor/internet-si-tv-acasa/modul-ci-cam-/cum-conectez-modulul-ci-la-televi...

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

UW25
Începător

Salut,

Va trebui sa conectezi  cablu coaxial la ambele televizoare .

Rolul CI+ fiind acela de a decoda canalele criptate.

Fara CI vor funcționa doar canalele necriptate.

Ai un ghid aici:

https://www.orange.md/ro/ajutor/internet-si-tv-acasa/modul-ci-cam-/cum-conectez-modulul-ci-la-televi...

Anonim
Neaplicabil

Da, mersi de informatie. La Digi era mai usor ca nu trebuia sa mai conectezi cablul coaxial si al doilea televizor. Credeam ca o sa fie la fel si in cazul asta.

Glumești sau scrii la mișto? Unde ai pomenit semnal wireless la cablu TV la digi?

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Nu are cum să meargă fără cablu, decât dacă folosești aplicația Orange TV go, prin wifi. În acest caz, televizorul trebuie să fie Smart.

Baftă!

Corect. Habar nu are ce vorbește.

Pololică
#StarMember

O întrebare pentru un prieten: semnalul TV prin ce se recepționează: cablu sau CI?

Acel CI este un decodor pentru semnalul primit prin coaxial pentru canalele codate. 

Habar nu are ce vorbește. Rolul la Smart cam este pentru a decoda canalele criptare. Semnalul vine prin cablu coaxial rg6.  

Anonim
Neaplicabil

Am inteles acum. Mersi mult.

Leu_Gheorghe
Junior entuziast

Sunteți mulți duși cu PLUTA. Cum sa funcționeze daca nu este conectat cablul coaxial. Pe unde vrei să vină semnalul! Wireless nu o sa fie niciodată 😂😂😂😂

Anonim
Neaplicabil

Prin IPTV, fara cablu coaxial la al doilea televizor. Wireless este deja, open your eyes.

Iptv este prin internet. Este altceva. Acuma ai fibra de la Orange. Nu are cum sa funcționeze wireless semnalul prin casă 😆😆😆