anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare Netflix si Orange

Nandy73
Junior entuziast

Am pachetul Premium si vreau sa adaug HBO Max  si Netflix in pachet La Netflix am incercat si nu gasesc numarul meu de mobil in lista asa ca am abandonat si Max am reusit sa-l activez dar nu am reusit sa fac contul pe Orange.Sa-mi spuneti ce ar trebui sa fac ca sa le adaug in oferta.Multumesc anticipat

 

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare !Poate îți sunt utile informațiile de aici:

https://www.orange.ro/love/?srsltid=AfmBOoo-s7mRFIwEFC8XRLhvq-qvmL1_UB2Y1WPCrBzc7jWmLe8ybZ1S

 Sigur, mai jos în pagină, unde se detaliază oferta, la ,,Încă mai ai întrebări..."

,,Cum conectez un cont Netflix existent sau cum creez unul?

Dacă ai un pachet Supreme sau Premiere care include Netflix sau dacă beneficiezi de un abonament Netflix cu 3 luni cadou, pentru a te bucura de acces la conținutul Netflix ca parte din oferta Orange, trebuie să finalizezi procesul de activare Netflix. Pentru aceasta, trimite un SMS la 3520 cu textul NETFLIX de pe orice număr de voce activat pe codul de abonat pe care se află pachetul Supreme sau Premiere sau abonamentul Netflix cu 3 luni cadou sau intră în contul My Orange pe care gestionezi acest cod de abonat și urmează pașii descriși mai jos pentru activarea ...

 

  • autentifică-te in My Orange cu datele contului tău Orange de pe care gestionezi acest cod de client și asigură-te că a...
  • accesează bannerul Netflix și vei ajunge în pagina dedicată Netflix dacă ai drepturi de admin

     

  • identifică numărul Orange pe care beneficiezi de Netflix și dă click pe butonul “Creează cont Netflix” 

     

  • alege apoi numărul de telefon pe care vrei să primești mesajul cu detaliile de activare a contului tău Netflix. Dacă beneficiezi de Netflix pe un abonament de voce, vei primi acest mesaj chiar pe numărul abonamentului de voce. "

     

    Baftă!

     

 

Nandy73
Junior entuziast

Am gasit pe SMS ca am activat deja Netflix Premium.Dilema la mine e ca nu stiu ce numar sa aleg pentru activarea  abonamentului Netflix.Cand dau pe selectare abonament imi  apare numarul de fix,unul cu Tv in fata,altul cu Adsl...si inca unul care incepe cu 0787.Cum pot merge mai departe de aici?