anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Abonamente TV Satelit

nigel
Explorator

Sunt direct la Orange TV satelit de peste 7 ani, la inceput cel mai mare abonament costa 5 euro, intre timp dupa  ce mi-a expirat perioada contractuala de 24 de luni, am observat ca suma maxima necesara sa platesc abonamentul care era setata pe card, nu mai era ..... suficienta.... ca sa vad ca acum am 10 euroni pe luna, plus chiriile pe aparate.... am cerut oferta de contract si primesc oferta de TV Premium Satelit din care scad ei cu "inima mare" 2 euro.... ma uit pe contract si vad ca abonamentul e de 9 euro din care scadeau ei 2, adica raman cu 7, asta ar fi fost un bonus pentru client vechi...., pe seit, abonamentul e..... direct 7 euro pentru cei cu un abonament de voce valabil la orange, si eu am abonament valabil la orange. Adica ei imi spun ca imi reduc 2 euro pentru fidelitate, dar imi vand abonamentul cu 2 euro mai mult decat pe seit.... ????? si spun ca imi dau 2 euro discount pentru fidelitate???? neee, asa ca am reziliat abonamentul si.... dau fuga cu abonamentul la concurentza.... 

Concluzia.... nu va batetzi joc de clientzii vechi si coretzi, pentru ca o data clientul pierdut nu se mai intoarce.... 

3 Răspunsuri 3

MCostel
Cunoscător

O situație neplăcută.

Important este că ai avut alternativa.

Însă toți furnizorii vin cu oferte atractive pentru clienții noi și mai puțin atractive pentru cei vechi.

Soluția ar fi mutarea de la un furnizor la altul odată la doi ani poate își schimba strategia.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Puteai să refuzi și sunt sigur că primeai o ofertă mai avantajoasă. Nu știu dacă cei de la concurență pe satelit au același posturi, și din câte știu, nu.

Acum, fiecare alege ce dorește și i se potrivește.

Îmi pare rău pentru situația neplăcută și cred că era bine dacă ți se oferea măcar același preț.

Baftă!

nigel
Explorator

In materie de canale de sport, " concurentza" are aceleasi canale, dar nu era doar pretzul o problema, daca era pe seit-ul orange 9 euro oferta de TV Premium il luam, sau daca imi spune-au ca iti dam cu 7 euro ca pe seit, fara reducere, fara nimic, poate si asa luam.... dar sa lucreze in stilul care a lucrat.... neee... asa ca concurentza comparativ cu orange la ce imi e mie necesar, are 100% aceleasi programe...