anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Înlocuire receiver vechi cu unul HD

Florin_Mar
Începător

Buna ziua.

Am 3 receivere DOLCE, vechi de de 15 ani și doresc sa le schimb cu unele HD. Am mers mai întâi la 3 magazine Orange și toți mi-au zis sa sun la numărul de telefon 300 deoarece ei nu au receivere. Am sunat și după 20 de încercări, am reușit sa vorbesc cu operator. Mi-au zis ca nu am ce face cu ele și a închis. De unde pot cumpăra un receiver HD? Care este procedura? Cum? Unde? Cand?

Va mulțumesc.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut, @Florin_Mar!

Înlocuirea echipamentelor se face doar în magazinele Orange Romania Communications, cu condiția să existe stoc.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

DanielaH
Moderator

Salut, @Florin_Mar!

Înlocuirea echipamentelor se face doar în magazinele Orange Romania Communications, cu condiția să existe stoc.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu zic să le scrii în secțiunea Contact a paginii orange.ro, adică aici: https://www.orange.ro/contact/

(mai în josul paginii, unde te pune să completezi câmpurile existente) sau la adresa de email sesizari@orange.com.

Sper să rezolvi!

Baftă!

 

FLo1
#StarMember

@Florin_Mar: Dacă refuză să le schimbe (fiind vechi nu cred că vor avea nevoie de cele vechi) atunci reziliază abonamentul pe motiv de neoferirea de servicii adecvate pachetului plătit. Adică plătești un pachet HD ca să îți ofere recepție antică? Pardon. Nu doar că îți vor da receiver HD, dar vor veni să asigure și montajul. Dacă nu... mai are balta pește.