anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei y560 nu mai recunoaste nicio cartela

romeo_amarandei
Junior entuziast
Buna ziua. Am un telefon huawei y560 lo a unui copil dar nu stiu ce s-a intimplat cu telefonul, nu mai recunoaste nici o cartela. Asa functioneaza, poti asculta muzica, sa fac poze, dar cind este vorba de cartela nimic. Imi arata numai apeluri de urgenta. Multumesc
11 Răspunsuri 11

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut! Ne poți ajuta, te rog, cu câteva informații suplimentare? - Ce mesaj apare? "SIM invalidat" sau "Nicio cartelă SIM"? - de cât timp nu a mai fost introdus un SIM în telefonul respectiv? - SIM-ul merge ok pe alte telefoane? funcționează? - și foarte mare atenție la modalitatea de introducere SIM, să nu fie puțin deplasat sau chiar inversat

teacher_
#StarMember
Salut! Încearcă să modifici pozitia cartelei. Ce fel de cartela accepta? Normala, Micro, sau Nano SIM?

Vio73
#StarMember
Un restart la telefon ai dat? Sigur, trebuie și sim-ul aranjat bine!

delfinas
#StarMember
Modelul e vechi, are vreo 5 ani, probabil s-a stricat exact zona de SIM. Vedeți că funcționează cu micro SIM , dacă folosiți unul mai mic, joacă în slot și nu poate fi citit.

romeo_amarandei
Junior entuziast
ori ce catela introduc apare apeluri de urgenta am incercat sa-l resetez dar degeaba?

DanielaH
Moderator
@romeo amarandei, nu ai niciun mesaj de eroare pe ecran când introduci SIM-ul?

delfinas
#StarMember
Ai băgat și card de memorie? Uneori, acesta crează niste pb telefonului, așa că încearcă fără memory card. Există două modele, unul cu un SIM, altul cu dual SIM. Dacă ai varianta a doua, încearcă ambele sloturi.

Vio73
#StarMember
Poate nu mai are buni pinii aceia din slotul pentru sim!

romeo_amarandei
Junior entuziast
Pina ieri nu recunostea nici o cartela. Acuma a recunoscut cartela, dar nu pot sa-l resetez. Daca vreau sa resetez telefonul la setarile din fabrica revine inapoi la pagina principala. Tot imi apare apeluri de urgenta.

Vio73
#StarMember
Dacă îl resetezi e în regulă, doar să faci back-up la ceea ce ai în el înainte.

DanielaH
Moderator
@romeo amarandei, ce-ai mai făcut cu telefonul? Îl poți folosi acum și cu cartelă?