anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei sau Samsung? Ce alegeți?

mariussruben89
Explorator entuziast
Ce ati alege intre ultimele modele de la Huawei sau Samsung?
Eu merg pe principiul, am folosit Samsung, raman pe Samsung, dar am avut ocazia să folosesc si sa am (sa detin) si un Huawei, de care am ramas placut surprins de astfel de modele din partea acestui operator de brand de telefoane.
Desi la culori, mici indicii, detalii nu se compara cu Samsung, totusi ca sa zic asa, fan #Inraiit #al noilor gadged-uri, este totusi o schimbare in acest brand de telefonie mobila. In momentul de față folosesc Huawei Mate 20 lite, cat si S8.
166 Răspunsuri 166

Ovidiu_1
Junior entuziast
eu am incredere in samsung

Cosmin_5
Junior
Samsung si detin in prezent samsung galaxy s9 si samsung galaxy gear s3 frontiere

Gianni
Cunoscător certificat
Ciao! Eu optez pentru Samsung. Au un semnal bun, o acuratețe a fotografiilor foarte bună și sunt fiabile. Copiii și soția sunt foarte mulțumiți. Eu sunt în așteptarea noului model, sper să aibă un preț accesibil .

Vio73
#StarMember
Anul acesta, din păcate, am avut și am probleme cu telefonul meu, Samsung Galaxy S 8. Prin martie mi s-a întâmplat o chestie ciudată: telefonul se descărca aproape brusc după ce ajungea la 25%. L-am dus la reparat, fiind în garanție. Mi-au schimbat aproape tot la el. E, acum face la fel. Cam dezamăgit!

Gianni
Cunoscător certificat
Se apropie de final; piesele care ți-au fost schimbate sunt recondiționate sau cele ramase afectează pe cele noi; dacă zici că tot face figuri poate reușești să-l schimbi cu un altul nou dacă mai sunt acele facilități de schimb , dând telefonul vechi și o anumită sumă de bani pentru un alt telefon , chiar dacă ieși în pierdere nu ezita vei fi mulțumit mai tîrziu .Succes!.

Ascary
Campion certificat
E ceva ciudat la coreenii ăștia. Fix cum se apropie sfârșitul perioadei de garantie,cum nu mai merge telefonul cum trebuie.

Gianni
Cunoscător certificat
Au și ei politica lor. probabil atunci când ești in top nu mai ai timpul necesar pentru remedierea micilor probleme , tehnologia avansează, componentele sunt mai sofisticate si fiind uzate la maxim incep să cedeze. de aceea cum iese din garanție nu mai are mult timp pentru a funcționa mai ales dacă in acest timp i s-au inlocuit componente. Nimic nu ține o vșnicie

Sufletistul
Junior
Părerea mea este ca în momentul de fata Huawei este net peste Samsung la majoritatea capitolele

Ascary
Campion certificat
@Sufletistul poți veni te rog cu ceva argumente ca sa îți susții cele spuse ?

Gianni
Cunoscător certificat
@Sufletistul cum ai ajuns la această concluzie?

Vio73
#StarMember
Cred că în zilele următoare trec și eu la Huawei. Am avut unele neplăceri în ultima vreme cu Samsung, care m-au determinat să iau această decizie.

Anonim
Neaplicabil
Să fie serioși, ambele branduri sunt foarte bune, fiecare dintre ele are un punct (cel puțin) forte. Alegerea se face și după gustul fiecăruia. Și Samsung și Huawei au foarte multe modele de smartphone-uri pentru toate buzunarele (să nu uităm de gama Honor a celor de la Huawei care este destul de numeroasă).

Gianni
Cunoscător certificat
Samsung Hauwei sunt 2 telefoane de marcă, amîndouă sunt destul de bune pentru o perioadă de aproximativ 24 luni iar după începe distracția. Au culori atrăgătoare, faci pe ele tot ce-ți dorești. Dar mimic nu tine o veșnicie. Sunt telefoane pe gustul și aprecierea noastră dar au multe problene de rezolvat. Poate în viitorul apropiat se vor mai ajusta între ele.

Pit35
Începător
Samsung, in prima Instanta, locul 2 Huawei.

Ascary
Campion certificat
Cine e fan Huawei va spune că Huawei e mai bun decât Samsung și Dumnezeu știe cine cine mai are dreptate fiindcă amândouă sunt la fel de bine.