anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Huawei sau Samsung? Ce alegeți?

mariussruben89
Explorator entuziast
Ce ati alege intre ultimele modele de la Huawei sau Samsung?
Eu merg pe principiul, am folosit Samsung, raman pe Samsung, dar am avut ocazia să folosesc si sa am (sa detin) si un Huawei, de care am ramas placut surprins de astfel de modele din partea acestui operator de brand de telefoane.
Desi la culori, mici indicii, detalii nu se compara cu Samsung, totusi ca sa zic asa, fan #Inraiit #al noilor gadged-uri, este totusi o schimbare in acest brand de telefonie mobila. In momentul de față folosesc Huawei Mate 20 lite, cat si S8.
166 Răspunsuri 166

Melek
Junior entuziast
Sunt deja la al doilea model de Samsung, si nu cred ca voi schimba in curand marca, pentru ca nu m-a dezamagit pana acum in nici un aspect. Nu as putea sa fac o comparatie intre cele 2 marci pentru ca nu am detinut, nici folosit, absolut niciodata un telefon Huawei, insa pot spune ca pentru mine, Samsung este the best.

Vio73
#StarMember
Telefoane foarte bune Samsung (am mai multe modele), dar parcă stă mai bine la semnal Huawei.

MIA
Începător
Am folosit doar Samsung de cand a aparut S2 si de atunci doar aceasta marca folosesc. Am avut intr-o perioada telefon de serviciu de la Huawei si am putut sa le compar. Samsung mi se pare superior ca design, funcții și performanță.

Florin_D
Cunoscător certificat
Clar ambele Nu sunt de lepadat...! Huawei dar si samsung sunt producatori care ofera la randul lor anumite experiente de utilizare unice si speciale in acelas timp! Eu detin in momentul de fata un samsung, dar nu cred ca m-ar deranja sa trec pe huawei, dar si daca as fi fost posesor de huawei nu as fi avut nici o problema prin a trece pe samsung. Sotia mea a avut un huawei timp de 2 ani de care a fost foarte multumita, dar a vrut un telefon cu ecran mai mare si practic i-am cumparat un samsung A50 de care este multumita. Dar din cand in cand imi spune ca ii este dor de vechiul telefon Din diverse motive... ba ca era mai micut acela si mai usor de manevrat si tot asa, dar nici la acesta nu ar renunta intrucat ii satisface marea dorinta de a avea un ecran mult mai mare, niste camere cel putin la fel de bune, dar mai ales ca este samsung! 🙂

Vio73
#StarMember
Huawei este mai bun pe partea radio. În rest, sunt destul de ok ambele mărci.

Neaplicabil
Samsung e marca cea mai buna

Nicu
Începător
Vreau si eu un telefon a70

TheTechAdept
Începător
Personal,eu prefer Samsung,deoarece acest brand,consider, că are mai multă experiență în smartphone-uri. Totuşi,Huawei are telefoane mai ieftine (în general)

Ascary
Campion certificat
Gama de vârf al Huawei e tot pe acolo ca preț. Din punctul meu de vedere, pentru câteva sute în plus, merg pe "mana" lui Samsung, asta până când nu i s-o părea lui Trump că și coreenii au încălcat nush ce reguli 🙂

Razvan
#StarMember
Ca nivel de securitate, mai puțin supus virusării mi se pare IOS, dar toate datele ajung direct la americani.

Vio73
#StarMember
Samsung este un brand consacrat și dă o altă prezență, dar Huawei este mai bun la semnal.

Neaplicabil
Este bun in functie de banda, testele unor entuziasti pe net au aratat ca desi la unele benzi H surclaseaza S la altele are atenuari. E dificil sa ai un array de antena mica buna in toate benzile. Eu cred ca ambele branduri incearca sa fie "cel mai bun" si din concurenta loiala utilizatorii au de castigat.

Vio73
#StarMember
Am văzut că avea semnal foarte bine pe benzile 3 și 7. Într-adevăr, în banda 20, stătea mai slab un pic decât Samsung ( mă refer la P 30 pro, evident).

Neaplicabil
Ce nevoi ai? Consulta siteul "www.gsmarena.com", vezi specificatiile, gandeste'te de cati bani dispui si pentru ce vei folosi acel telefon...nu exista "x" sau "y", conteaza care iti satisface nevoile.

Nicu
Începător
As vrea un telefon a70, dar e foarte scump, nu imi permit