anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Fotografii facute cu telefonul

delfinas
#StarMember

Buna ziua, dragilor!

As dori ca in acest topic sa fie postate fotografii facute cu telefonul, in care sa se specifice modelul, eventual modul folosit.

As dori, de asemenea, ca fotografiile sa fie mai mult decat niste poze simple, facute la intamplare, ci unele mai ingrijite, cu cadre deosebite, care sa transmita ceva, ca si cum ati vrea sa le prezentati la un concurs pt amatori.

As dori sa nu se faca editari grosolane, maxim un contrast, luminozitate, micsorare.

26 Răspunsuri 26

Daaaa, bune poze, mai ales cele cu Arcul de Triumf (daca scoteai si fundul ala de masina la prima, era de 10+) si cea de la Nisa.

Eh... erau două probleme: trafic intens de populație în așteptarea ”secundei” mele pentru un ”frame” 😉 și telefonul cu setări standard utilizat de un fotograf.... amator. Aveam câteva și nocturne, dar cu mine aflat în ”beția vacanței” și cu un trepied... uman, toate ”lămpile” erau linii în locul unor .... puncte 🤣🤣 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Adaug si eu cateva cadre "la firul ierbii" de pe un iPhone 15. 

arsradu_0-1712855275181.jpeg arsradu_1-1712855279298.jpeg

 

Client Orange

Cea din stanga e chiar buna!

mihai_13
Maestru

vreau sa va "impartasesc"  un rasarit  peste Dunare cu ceata aferenta in zona ... si una de noapte .. 

IMG-20240410-WA0014.jpgIMG-20240410-WA0009.jpgIMG-20240412-WA0001.jpg

Felicitari, chiar artistice fotografiile tale, mai ales cele  cu biserica, Dunarea si ceata. Unde e acest loc superb?

multumesc 😋  - zona este "faleza superioara" asa i se spune   , vezi si locatia  exacta https://www.google.com/maps/@45.4226243,28.0391691,3a,75y,210.64h,89.05t/data=!3m7!1e1!3m5!1srA1B9o9...

Am fost și eu la Galați acum câțiva ani și m-am plimbat pe faleză, dar nu am văzut biserica. Am fost în zona cu niște statui/opere de artă...

Da ai fost pe Faleza inferioara exact la malul Dunarii - Faleza Galatiului are 3 trepte in zona Mazepa 1 iar in zona Tiglina1 are 2 trepte , acolo este biserica - incearca sa "calatoresti" pe linkul postat de mine  😋 

ElfStone
Junior

Hello,

Las si eu mai jos cateva poze (editate usor.. nu sunt vreun maestru la editat, de asta nu exagerez).

Lighthouse.jpegSamsung S21 


Castelul Bran.jpgSamsung S22 Ultra

Rainbow.jpegSamsung S22 Ultra

Rasarit.jpegSamsung S22 Ultra

Acum imi dau seama, ca S22 Ultra a fost ultimul telefon cu care am facut poze "artistice". Trebuie sa mai incerc si acum 🙂

Foarte frumoase pozele tuturor!

Chiar artistice, ai ochi buni, bravo!!!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Foarte faine! Se vede ca sunt editate. Dar sunt editate cu gust.

Bravo, foarte frumoase!

Client Orange