anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când vor ajunge la cumpărători iPhone 12 Pro Max achiziționate prin precomandă?

Anesdor
Junior
Vor ajunge in data de 13 sau pt ca ziua coincide cu Black Friday or sa mai întârzie o saptamana?
377 Răspunsuri 377

mada_bmd
Junior
tocmai ce ziceam.... in functie de ce sunt onorate comenzile.... ca avd ca dupa data,nuuuu!!! sunt multi cu precomenzi dupa, si au primit . deci...orange=dezamagire totala!!!!

alex_a_
Junior entuziast
Pai au ajuns in stoc in magazine fizice din toata tara la alti selleri si orange nu onoreaza comenzi date de 6 saptamani

mada_bmd
Junior
mai enervant e ca nu stiu sa specifice o data aprox....

151waw
Începător
Si eu am precomanda in magazin din data de 6 noiembrie si nici pana in ziua de azi nu am un raspuns...

bogdancip
Junior
Am ridicat și eu vinerea trecută telefonul din shop cu precomandă făcută pe 06.11

onii9703
Începător
Hello! Nici eu nu am reusit sa obtin nici o informatie cand am sunat la call center legata de precomanda facuta, ba mai mult, mi-au spus ca numarul comenzii nu e valid sau nu exista...asta inseamna ca doar cei din magazinul unde am facut comanda au acces la acest numar si la urmarirea comenzii ?? Am vazut ca @DanielaH a trimis mail-uri legate de comenzi, as putea sa primesc si eu unul ? Multumesc!

FLo1
#StarMember
@onii9703: Crezi că un email cu amânarea incompetenței Orange ți-ar fi util pentru precomanda care ai lansat-o? Eu nu cred că îți va finaliza comanda ci doar o va amâna, iar pe tine te va mai liniști ca să nu te convingăp și mai mult cât să regreți că ai făcut acea precomandă. Atât timp cât bagheta magică a dirijorului Orange este imună solicitărilor voastre, orice mișcare în orchestră este inutilă și tratată cu indiferență.

mada_bmd
Junior
buna, a mai primit cineva tel? noutati? dupa nr de comanda, nimeni nu poate verifica, am sunat si la 300..... toata lumea ridica din umeri, ca o chestie informativa....am auzit ca abia dupa jumatatea lunii ianuarie vor fi livrate, dar nu stiu daca e si adevarat...

alex_a_
Junior entuziast
Buna. Nici eu nu am primit, am sunat la 300 de cateva ori, mailuri. De fiecare data raspunsul este: ia legatura cu consultantul business. Consultantul business nu importa telefoane. Emag are de 3 zile in stoc, Media Galaxy Baneasa are in stoc fizic. Orange daca livreaza dupa Craciun, degeaba. Precomanda data de o luna jumatate. Nici linkul de redirectionare din mail catre pagina asta nu mai merge. Orange ce facem?

george212
Explorator
Salut, Ceva sanse sa revina in stoc iPhone 12 Pro inainte de 31 dec? Deja la livrare pana in 31 nici nu ma mai gandesc... Am facut si eu precomanda acum 1 luna cu ajutorul unui consultant pentru ca portez numarul. Acum consultantul nu stie nimic de livrare. Vreau sa cred ca nu este doar vina Orange.. mai ales ca telefonul nu este pe nicaieri in stoc. Dar macar un comunicat fie el si general ar fi de bun simt. Thanks.

Ascary
Campion certificat
Asa este George,pana la urma problema este la producator care nu reuseste sa acopere cererea mare si stii cum e,prima data se asigura stocurile din Occident iar noi mai spre sfarsit asa...

george212
Explorator
Da, treaba cu Occidentul este adevarata. Totusi, nefiind un expert in marketing, cred ca e mai ok sa iti tii clientii in priza cu niste mesaje reale.. Dar poate de fapt e o problema cu dus si intors. Tu - Orange sa dai o data de livrare si sa iti asumi reinnoirea stocurilor si sa castigi din vanzari sau pierzi pentru ca lumea nu are rabdare. Mai e optiunea sa nu faci nimic public pentru ca e posibil ca la alti retaileri sa ajunga mai devreme (dar totusi nu cred ca mai e vorba de cine e primul acum mai ales cand a trecut o gramada timp de la lansare + ca importatorul probabil e acelasi pentru toata Romania). De ex, in situatia mea nu cred ca e vorba sa ma fure drept client alt retailer mai ales ca stiu ce oferta am primit de la Orange dar cum ziceam.. asteptam ceva conrect. nu de genul: "da click pe butonul anunta-ma cand e in stoc" Poate ne aude cineva de la "aprovizionare". :))) Bafta.

Catta
Junior entuziast
eu l-am primit astazi. Comanda data pe 16 noiembrie

alex_a_
Junior entuziast
@Catta ma bucur pentru tine sincer dar e clar ca Orange nu are niciun respect pentru clienti si ordinea precomenzilor. Sa te bucuri de el 😄

mada_bmd
Junior
@cata, in ce mag ai facut cda? Eu ... tot astept, tot in 16 e prec.