anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Concurs de fotografie Orange

Cathy
Explorator entuziast
Ati participa la un concurs de fotografie?Stiu ca Orange a avut in trecut un astfel de concurs unde invita fotografii amatori dar si profesionisti sa participe cu fotografii pe anumite teme.Mie mi ar placea un astfel de concurs cu fotografii needitate cu peisaje din Romania iar in urma concursului sa fie publicate intr -o brosura (carte) fotografiile castigatoare. Eu una sunt pasionata de fotografie iar tara noastra are destule de aratat si de promovat.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Sunt pasionată de fotografie, activez pe câteva grupuri de fotografie pe Facebook și moderez unul de fotografii realizate doar cu telefonul. Avem o țară minunată și merită să fie promovată prin imagini, care spun mult mai mult decât niște vorbe. Eu as permite mici editări de claritate, culoare, contrast, fără a introduce elemente noi prin manipulare grosolană. Ca sa răspund la întrebare, da, m ar interesa un astfel de concurs, e vb de acumulare de experiență.

Vizualizare soluţie în postul original

16 Răspunsuri 16

Jay
Campion certificat
Cred ca este o idee foarte interesanta, fotografia este un mod de a surprinde niste imagini superbe din tara noastra, zone despre care, poate, nici n-am auzit.. De multe ori ma gandesc ca mi-ar placea sa vad anumite zone, dintre cele mai departate de galagia zilnica, dar, ca multe alte lucruri in viata, pentru ca nu prioritizam cum trebuie, le tot amanam.. Imi place ideea 🙂

Laura_cio
Senior
Pentru a ne arată dragostea de țara, mi-ar plăcea un astfel de concurs.

Vio73
#StarMember
Și mie mi-ar placea, pentru că sunt pasionat de fotografie! Este important să scoți în evidență aspecte legate de tot ceea ce vezi în jurul tău și să le prezinți și altora. Chiar ar fi destul de interesant să descrii în imagini țara ta, anumite locuri pe unde ai fost, etc.!

Tina
Cunoscător certificat
A fost o inițiativa, anul trecut, cred ca cu ocazia Centenarului. Se încărcau poze pentru realizarea unui album. Am vazut campania pe Facebook. Nu am participat dar as fi curioasa ce s-a întâmplat la final.

Miha_Z
#StarMember
Avem o tara superba si merita pusa in valoare. Ar merge un astfel de concurs si cu cele mai frumoase poze sa se faca un album sau videoclip pentru promovarea frumoasei noastre Romanii.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@Cathy foarte frumoasă ideea! O să vedem ce putem face în această direcție

@Tina așa este, aici este albumul, selectezi decada (de exemplu 1978) și o să se încarce pe hartă zonele cu poze, iar ca să le vezi dai click pentru a face zoom in. Să aștepți câteva secunde pentru încărcarea pozelor.

Razvan
#StarMember
Da, as participa cu mare drag, mai ales ca pe acasa am un DSLR Canon si un Huawei P20 pro, cu care pot sa surprind cele mai frumoase cadre din natura si cu bucuriile/zambetele aferente.

delfinas
#StarMember
Sunt pasionată de fotografie, activez pe câteva grupuri de fotografie pe Facebook și moderez unul de fotografii realizate doar cu telefonul. Avem o țară minunată și merită să fie promovată prin imagini, care spun mult mai mult decât niște vorbe. Eu as permite mici editări de claritate, culoare, contrast, fără a introduce elemente noi prin manipulare grosolană. Ca sa răspund la întrebare, da, m ar interesa un astfel de concurs, e vb de acumulare de experiență.

Romeo_
Senior certificat
Cathy acesta ar fi un mod foarte bun pentru a promova locurile frumoase din tara noastra si peste hotare dar si aici,in ciuda problemelor pe care le avem cu infrastructura(lipsesc autostrazi,drumuri pline de gropite).Mi se pare o idee foarte buna de pus in aplicare.

iuiu88
Cunoscător
Consider ca orice ne permite impletirea unui hobby si promovarea tarii noastre este o situatie de win-win . Sincer, as avea mai mult respect pentru orice brand care aduce calitatiile Romaniei pe prim-plan, in acelasi timp permitandu-ne sa ne punem creativitatea in miscare . Hai Romania, hai Orange !

Raluca
Junior entuziast
Cred ca ar aduce un plus de imagine, prin asociere cu valorile noastre ca popor, rezistenta si cresterea brandului companiei in timp. O companie care se identifica si cu grija pentru pasiunile noastre, este de apreciat. Ar fi frumos un clip publicitar cu cele mai apreciate poze, votate pe site sau prin my orange.

Pastilchen
Explorator
Da. Foarte interesantă provocare. Am două aparate foto și totuși mai la-ndemână mi-e mobilul când e vorba de fotografiat.

Anca07
#StarMember
Imi place sa vad ca mai sunt printre noi pasionati de fotografie. Si eu ma numar printre acestia, si dupa ce am citit raspunsurile voastre, as fi curioasa sa stiu ce aparat folositi cel mai des pentru a face poze. Eu de exemplu, folosesc mereu telefonul. Are o camera foto foarte buna, si prefer comoditatea utilizarii acestuia in detrimentul unui aparat ce cantareste peste 1.5kg dar bineinteles face poze profesionale:)

Vio73
#StarMember
Și eu folosesc telefonul, dar am și aparat foto performant, în caz de nevoie.