anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Vreau activare roaming pe abonament

Flavius30000
Începător

Că am abonament.

Vă mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Atunci s-a rezolvat misterul. Ii poti face un upgrade si astfel vei avea si roaming. 

Zi frumoasa sa ai!

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Flavius,

Bine ai venit in Comunitate!

Poti activa/dezactiva serviciul de roaming din contul tău My Orange, folosind chat-ul Djingo, sau serviciul Self Care *100#.

Ai aici mai multe detalii.

Mult succes! Sa ne spui daca ai reusit. 🙂

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Flavius30000: Bun venit în Comunitate. Activarea/Dezactivarea roaming-ului se face oricând gratuit pe abonamentele cu resurse SEE incluse. Pe cele cu resurse EXCLUSIV naționale este necesară schimbarea abonamentului. Tu ce tip de abonament ai? Te așteptăm cu detalii. Regăsești mai multe detalii aici.

Blue12
Senior

Daca esti client Orange poti activa roamingul din MyOrange, pe Djingo, sau prin apel la *100#. Daca esti client fost Telekom, este necesara apelarea Serviciului Clienti la numarul 300, apoi pe masura ce robotul vorbete apesi 2-1-1-1 apoi apesi tasta corespunzatoare roamingului si vei fii transferat catre un consultant. Cum spunea si FLo1, daca nu ai roaming inclus in abonament, acesta va trebui schimbat, iar mai apoi se poate reveni la vechiul abobament in termen de 30 de zile.

Anca07
#StarMember

Buna Flavius,

Ce abonament ai? Nu toate abonamentele Orange au roaming inclus. Revino in comunitate si spune-ne ce abonament ai. 

Bună Anca,abonamentul meu este de 6 euro

Buna,

Cred ca ai beneficiat de ceva reduceri, pentru ca din ce stiu eu, un abonament orange incepe de la 8€. E posibil de aici si problema ta, sa nu ai roaming inclus.

Verifica conform pasilor de aici, ce resurse ai incluse: https://www.orange.ro/help/cum-aflu-detalii-despre-abonamentul-meu-16452

Si la fel, te rog sa revii si sa ne spui daca ai si roaming inclus.

Am verificat abonamentul (fun 6) și resursele sunt numai naționale.

Dar (ieftineala) a venit de la ORANGE ca și bonus că sunt vechi în rețea ani

Atunci s-a rezolvat misterul. Ii poti face un upgrade si astfel vei avea si roaming. 

Zi frumoasa sa ai!

@Anca07: Paradisul e plin de doritori de ”ieftineală”, aka abonamente naționale, iar când pescuiesc și ei o escapadă externă se trezesc că nu pot să-și ia prietenul smart cu ei decât utilizându-l pe WiFi. Viața ”este” sacrificii.