anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Utilizare rezonabila internet roaming Grecia/Bulgaria

MHM
Junior

Salut,

am abonament cu internet/minute nelimitat, dar cu 15Gb in roaming SEE. Sunt in Grecia si deja s-au dus 5Gb, mai am de stat 2 sapt. In vacanta. Ce se intampla dupa ce termin cei 15Gb? 
merci

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ce se intampla e ca treci pe cost suplimentar. 🙂 Deci...ar fi bine sa nu ajungi la cei 15 GB. Daca poti...incearca sa folosesti si WiFi, daca mai dai de cate un hotspot pe undeva. Ca sa reduci un pic consumul.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Pololică
#StarMember

Salut!

Vei fi taxat conform tarifelor de depasire (ar fi trebuit sa primesti un SMS in Grecia in care sa ti se spuna care sunt acele tarife).

PS: cum si in cat timp ti-ai papat 5G (din cei 15)? Nu de alta, dar, daca ai terminat 5GB in 2 zile, nu prea te vad bine la finalul vacantei...

MHM
Junior

In 3 zile. 🙂

Recomand povata lui Radu: trage de WiFi cat poti (eventual evita clipurile video [youtube, hbo max, netflix, etc] pana nu ajungi la un WiFi). Chair daca esti in UE si tarifele sunt minime, tot da cu virgula. Intr-o saptamana ramai fara net inclus si urmatoarea saptamana ai mai avea inca 15E de plata (parca atat este pretul gigalaului in UE: 1E=1GB)

Thx 😎

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ce se intampla e ca treci pe cost suplimentar. 🙂 Deci...ar fi bine sa nu ajungi la cei 15 GB. Daca poti...incearca sa folosesti si WiFi, daca mai dai de cate un hotspot pe undeva. Ca sa reduci un pic consumul.

Client Orange

catalin_tanase
Explorator

O să treci pe cost suplimentar, dar din fericire tarifele sunt rezonabile. Între timp ai putea să vezi în setările telefonului ce anume îți halește traficul așa repede. Eu bănuiesc TikTok, YouTube...d'astea (aplicațiile video consumă de departe cel mai mult)

Am gasit wifi ☝️🫶😎😎

merci tuturor pt reply!