anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Teste de viteza roaming

teacher_
#StarMember
Pentru cei care au disponibilitate sa testeze rețeaua in roaming.
10 Răspunsuri 10

teacher_
#StarMember
Voi incepe eu. Munchen, rețea O2. Viteza buna, la 4G

Razvan
#StarMember
Super. Te rog frumos sa faci și câteva teste diseară după ora 20-21. Mulțumesc frumos!

teacher_
#StarMember
Scuze Răzvan, nu am avut timp sa fac testul cerut de tine, am mers la un meci în Bundesliga.

teacher_
#StarMember
Olomouc, Republica Cehă, rețeaua T-Mobile, 4G.

teacher_
#StarMember
Bratislava, Slovacia, rețeaua Orange locală, 4G.

Razvan
#StarMember
Roma, Aeroportul Ciampino

Razvan
#StarMember
Roma, zona Termini, acces Vodafone 4G refuzat, iar 3G inutilizabil. Teste pe 4G Tim

Ascary
Campion certificat
Ooo, calatorie placuta Razvan!

Catalin_P
Explorator
Sper ca va dati seama ca ruland aceste teste de viteza in Roaming va consumati din internetul disponibil in Roaming. Cu cat viteza este mai mare, cu atat cantitatea de date descarcata este mai mare. Daca ai norocul sa dai peste o conexiune 4G nu foarte incarcata te-ai usurat de 3-400 MB.

teacher_
#StarMember
Stimate coleg, daca am ales sa fac un test in roaming stiu la ce m-am bagat, si stiam dinainte resursele mele in roaming. Intamplator, din cei 4 GB disponibili pe care i-am avut, am consumat doar 2, intr-o saptamana cat am fost plecat. Asadar, am considerat ca este bine sa fie si cei de la Orange informati despre retelele partenere din diverse tari ale UE. Sunt sigur ca si colegul @Razvan a gandit la fel. Adevarata provocare va fi cand vom fi (eu sau unul dintre colegi) plecati intr-o tara care nu este membra UE.