anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

semnal la abonament in roaming dupa modificare de pachet

Florin2112
Junior
 
1 Soluţie acceptată‚

@Florin2112: Ai cont MyOrange pentru abonamentul tău? Dacă DA  ai acces la el? Dacă actualul tău abonament include și resurse în roaming,  poți confirma că la CRONOS ți se menționează cantitatea de "minute și/sau volumul de GB date mobile în roaming SEE"? 

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Florin2112
Junior

Am o neclaritate cu o cartela de abonament și nu ii pot da de capăt.ma poate ajuta cineva?

@Florin2112: Bun venit în Comunitate. Care este neclaritatea pe care o  ai? Descrie cu cât mai multe detalii pentru a primi răapunsuri cât mai exacte. Te așteptăm să revii. 

Am avut o cartela pe abonament cu romaing Sint in Spania făceam mult cost așa că am hotărât să trec pe un abonament fara romaing clar am făcut o prostie.asa că am sunat la Orange sa îmi facă iar abonament cu romaingzis și făcut de cînd mi.la activat iară cel cu romaing nu mai am semnal la cartela 

Florin, de obicei, ca să ți se activeze roamingul, trebuie sa fii in țară. Trebuie sa apelezi la Orange, ori telefonic, ori online, pe chatul My Orange și să-i rogi să-ți activeze roamingul. Noi suntem clienți, ca și tine, putem doar să-ți dăm niște sfaturi, nu să-ți rezolvam problema.

Cum ai luat legătura cu ei și ți-ai schimbat abonamentul, tot așa să faci ca să-ți activeze roamingul.

Activarea roamingului nu se realizează doar având abonament compatibil.

Dar să fii atent, că iar cei face extracost, daca stai mai mult plecat din țară. Ar fi bine să-ți iei o cartelă din Spania și să folosești rețele wifi, să folosești cat mai puțin abonamentul Orange Romania in străinătate.

@Florin2112: Ai cont MyOrange pentru abonamentul tău? Dacă DA  ai acces la el? Dacă actualul tău abonament include și resurse în roaming,  poți confirma că la CRONOS ți se menționează cantitatea de "minute și/sau volumul de GB date mobile în roaming SEE"? 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Despre ce este vorba?